Matěj Vydra

|Radim Sajbot, Radek Šamša |Fotbal

Vydra se vrací do Vítkovic. Před šesti lety tam při svém ligovém debutu za Baník sestřelil Jablonec

Česká fotbalová reprezentace se připravuje v Ostravě na úterní duel kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Ázerbájdžánu. Češi ztrácejí na svého soupeře v tabulce skupiny C pět bodů. Vítkovický stadion tak bude nejen svědkem jednoho z klíčových kvalifikačních zápasů, ale možná i jednoho velkého návratu – Matěj Vydra tam totiž před více než šesti roky v lize úspěšně debutoval za Baník.

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Fotbal

Watford se ke mně nezachoval úplně ideálně, říká Vydra a těší se na nové výzvy jak klubové, tak reprezentační

Tým, který fotbalovými zbraněmi neumí soupeři ublížit, nikoho moc nezajímá. A právě takto vystupovala česká fotbalová reprezentace v červnu na mistrovství Evropy. Před nedělním startem kvalifikace mistrovství světa potřebuje tento nešvar změnit. Pomoct by k tomu měl i Matěj Vydra, kterého Karel Jarolím pozval na dnešní sraz, což ovšem není hlavní důvod Vydrovy nově nabyté radosti z fotbalu.

|Jan Kaliba, Petr Hašek |Fotbal

Jednadvacítka odjela na soustředění bez Vydry. Jeho start na ME je v ohrožení

Dva a půl roku si lvíčata jenom hrála a připravovala se, teď už ale reprezentantům do 21 let začíná drsná fotbalová realita. Za 16 dní začne domácí mistrovství Evropy, které je zároveň kvalifikací o postup na olympijský turnaj v Brazílii. Kvalifikaci mladíci z pořádající země hrát nemuseli, a tak odletěli vyladit formu před prvními soutěžními zápasy po dlouhé době. Do rakouských Alp s nimi ovšem neodcestoval jeden z klíčových mužů - útočník Matěj Vydra.

|Martin Charvát, Petr Hašek |Fotbal

Kalas se postaví Vydrovi. Český souboj může napovědět v boji o Premier League

Tomáš Rosický a Petr Čech jsou symbolem českého fotbalu v Anglii, ale v posledních sezonách už příliš nenastupují, a tak přichází čas na nová jména. Obránce Tomáš Kalas a útočník Matěj Vydra už také díky svým výkonům hrají v reprezentaci a právě jejich dnešní souboj v utkání Watfordu s Middlesbrough může rozhodnout o tom, který z týmů postoupí z druhé ligy do Premier league.