Melbourne Park

Melbourne Park v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Plašil, Radek Šamša |Tenis

Šarapovová se před Australian Open cítí dobře, Williamsová tvrdě trénuje

Vyhrály už spoustu zápasů a trofejí, mají za sebou stovky turnajů, přesto teď mohou být před startem úvodního grandslamu roku nervóznější než obvykle. Největší favoritky ženské dvouhry Australian Open Ruska Maria Šarapovová a Američanka Serena Williamsová ještě v nové sezoně neodehrály soutěžní utkání a většinou za to mohly zdravotní potíže.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Na otevřeném kurtu se hraje jinak než v hale, říká Berdych

Pokud by chtěl tenista slavit své narozeniny na kurtu, neměl by si k tomu zvát Tomáše Berdycha. Španělu Ramosovi zkazil první hrací den čtyřiadvacetiny, dnes Belgičanu Rochusovi v duelu druhého kola pro změnu jednatřicátiny. Berdych zvítězil po setech 6:1, 6:0 a 7:6 a mohl si pochvalovat, jak lehko teď bylo na bojišti díky těžké práci na cvičišti.

AO: Berdych a Benešová prošli do 3. kola, Cetkovská končí

Tomáš Berdych a Iveta Benešová postoupili do třetího kola Australian Open. Berdych přešel přes Belgičana Oliviera Rochuse po setech 6:1, 6:0 a 7:6. Iveta Benešová překvapivě zvítězila nad šestnáctou nasazenou Číňankou Šuaj Pcheng, kterou zdolala 6:2 a 6:4. Berdych se v dalším kole utká s Jihoafričanem Andersonem, Benešovou čeká Ruska Bratčikovová. Druhé kolo ale vystavilo stopku Petře Cetkovské, která podlehla Moně Barthelové 5:7 a 3:6.

Já a favoritka? To slyším prvně, směje se Petra Kvitová

Možná jste to už někteří z vás na své životosprávě pocítili. V noci na dnešní ráno začal u protinožců první grandslamový turnaj sezony Australian Open. Klidné spaní zatím mohli mít fanoušci nejlepší české tenistky, protože Petra Kvitová má první den volno. I když, není volno jako volno.