Memoriál Ludvíka Daňka

Memoriál Ludvíka Daňka v textech na iROZHLASU

|Simona Bartošová, David Nyč |Atletika

V Turnově se na Memoriálu Ludvíka Daňka představí nejlepší světoví diskaři

V Turnově se dnes uskuteční 16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka. Skvěle obsazený atletický mítink už tradičně nabízí především souboje nejlepších světových diskařů. I letos se v hlavní disciplíně představí absolutní špička, včetně vítěze první diskařské soutěže letošní Diamantové ligy v Šanghaji, Poláka Piotra Małachowského.

|Jakub Marek |Atletika

Memoriál Ludvíka Daňka ozdobily kvalitní výkony v disku a kouli

Polák Piotr Malachowski v Turnově vyhrál 15. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka v hodu diskem. Nejdelší pokus dne 67 metrů a 26 centimetrů předvedl vedoucí muž letošních světových tabulek v poslední, šesté sérii. V kvalitně obsazené kouli zvítězil dvojnásobný mistr světa David Storl z Německa výkonem 21 metů a 10 centimetrů.

|Tomáš Kohout, Michal Jurman |Atletika

Největší ovace si na Memoriálu Ludvíka Daňka vysloužila na hladké čtvrtce překážkářka Hejnová

Běžkyně Zuzana Hejnová si připomněla své atletické začátky. Tedy alespoň co se zeměpisné polohy stadiónu a povětrnostních podmínek týká. Pochází z Liberce, a možná i proto sklidila největší ovace na dnešním Memoriálu Ludvíka Daňka, který se konal v Turnově. A přestože je překážkářka, zaběhla si - a vyhrála - na hladké čtvrtce. A v rozhovoru s Tomášem Kohoutem malinko litovala času 52 celých 18 setin sekundy.