Za covidu brněnští strážníci i policisté přestupky přehlíželi, tolerantnější zůstávají i po něm. Navzdory houstnoucí dopravě ubývá odtahů, rychlost se měří vzácně a ochrana chodců slábne.
Algoritmus používaný v komerční verzi rádiové sítě TETRA spoléhá na slabý šifrovací klíč, který lze snadno prolomit. Útočníci tak mohou sledovat komunikaci v síti a případně podvrhnout falešné zprávy.
„Jsem zděšená. Nejsem si úplně stoprocentně jistá, jak bych zareagovala. Možná, že bych zareagovala, ale je to opravdu náročné,“ uvedla jedna z učitelek 6. základní školy v Chebu.
Jedním z problematických míst v Humpolci je park Stromovka, kde se často sdružují například lidé bez domova. I tuto problematiku by ve městě měli strážníci řešit.
Bakalářská práce jednoho z plzeňských strážníků poukázala na údajné policejní násilí proti bezdomovcům. Strážníci městské policie v Plzni proto budou muset mít osobní kamery.
Menší obce nemají povolení k odchytu zvířat a nedaří se jim sehnat někoho, kdo by byl podle potřeby schopen zasáhnout včas. Řeší to několikrát do roka.
„Za zveřejněním videa si i nadále stojíme,“ uvedla mluvčí policejních strážníků Irena Seifertová ke zveřejnění videa z incidentu s moderátorem Jakubem Železným.
Na sociálních sítích se objevilo video jak strážník městské policie kope do muže ležícího na zemi. Ihned po incidentu se strážník odmítl podrobit testu na alkohol a dostal výpověď.
V Hradci Králové odhadli, že za letošní rok projezdí strážníci v benzinu a naftě o milion korun víc než loni, město jim proto navýšilo rozpočet. Zdražování pohonných hmot se dotkne i dalších sborů.
V českém tisku se v sobotu dočtete o podvodech na internetových bazarech nebo o návrhu pojišťoven neproplácet masti a léky, které obsahují minerály nebo takzvané pomocné látky.
Celý případ podle mluvčího Matznera pravděpodobně doputuje před soud. Za ublížení na zdraví hrozí v Česku šest měsíců až tři roky vězení, za zneužití pravomoci rok až pět let nebo zákaz činnosti.
„Po vstupu dovnitř strážníci uviděli nečekanou situaci. Z výšky zhruba dvou metrů visela za jednu nohu hlavou dolů seniorka a podpírat se ji snažili dva muži,“ uvedl mluvčí.
Zákrok strážníků proti muži bez respirátoru v centru Uherského Hradiště byl v pořádku. Takový je závěr policejního vyšetřování, uvedla pro server iROZHLAS.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Jaký bude další postup? „Momentálně se zpracovává oficiální žádost o vyjádření, která bude adresována městu Uherské Hradiště,“ říká právník Filip Petráš.
Rozhovor s instruktorem Pavlem Černým. „Zvláště před dítětem by se měla dodržovat pravidla. Tím spíš, kdybych měl dítě, tak bych si roušku nandal, akceptoval pokyny a nehnal to do extrému,“ říká.
Strážníci v Uherském Hradišti čelí kritice kvůli středečnímu tvrdému zásahu proti muži bez roušky či respirátoru, kterému přihlíží malé plačící dítě. Jejich zákrok zachycuje video.
„Je nám líto, že svědkem celé události bylo malé dítě uvedené ženy, jelikož tyto situace jsou vždy velmi emočně vypjaté,“ uvedl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.
„Situace byla komplikovanější o to více, že lidé na lyžích, bobech a snowboardech přejížděli z pozemku, kde je tato činnost vyhláškou o zeleni zakázána, na místa, kde je povolena,“ sdělila mluvčí.
Zákazníci museli podle zprávy policie nejprve zavolat na telefonní číslo pro rozvoj jídla a poté se přes dvojité dveře dostat do prostoru provozovny. Navenek se tak zdálo, že se uvnitř nic neděje.
Pro zrušení policie je odhodláno hlasovat devět ze třinácti radních. Benderová podle CNN uvedla, že tato většina je absolutní, takže nebude možné postoj rady přehlasovat.