městský úřad

městský úřad v textech na iROZHLASU

|Simona Bartošová, Pavla Firbacherová, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Man |Zprávy z domova

Mynářovi hrozí pokuta, neodevzdal majetkové přiznání. Nevím kam, tvrdí

Vedoucímu prezidentské kanceláře Vratislavu Mynářovi hrozí pokuta za to, že neodevzdal majetkové přiznání. Přestupkové řízení s ním zahájil Městský úřad v Uherském Hradišti. Právě pod něj spadá Mynářovo trvalé bydliště v Osvětimanech. Kancléř tvrdí, že se ničeho protiprávního nedopustil. Zákon podle něj nestanoví, kam má majetkové přiznání podat.

| mad, Markéta Chaloupská, Antonín Viktora |Regiony

Buštěhradský zámek dva roky po Rathově zatčení z větší části chátrá a hledá své uplatnění

Bývalý středočeský hejtman David Rath měl s buštěhradským zámkem velké plány. Chtěl ho za evropské peníze opravit a udělat z něj kladenskou obdobu Žofínského paláce. Z ambiciózní vize ale brzy sešlo. V květnu 2012 Davida Ratha kvůli zakázce na opravu zámku zadržela policie. Od té doby se městu podařilo zrekonstruovat jen západní křídlo, kde od prosince sídlí městský úřad. Zbytek stavby včetně zabedněného hlavního vchodu s barokními sochami chátrá.

|Michal Trnka, ak |Regiony

V Kolíně se rozhořel spor o městské byty

Válka o městské byty. I tak někteří mluví o kauze, která v těchto dnech hýbe Kolínem. Přes sto lidí totiž našlo v obálce výpověď právě z městského bytu. Jedná se o nájemníky, kteří jsou majiteli jiné nemovitosti či její části. Mnohým tak radnice připravila bezesné noci. Příkladem mohou být lidé, kteří vlastní rekreační chatu, která ale není obyvatelná celoročně.