Po loňském ničivém požáru pracovali strážci parku společně se značkaři Klubu českých turistů na tom, aby návštěvníky bezpečně provedli po území národního parku.
Sanační firma stál pokračuje na stabilizaci čtyř skalních bloků. Z bezpečnostních důvodů bude, do konce března, uzavřen 200metetrový úsek vedoucí z Hřenska na Mezní Louku.
Stejnou cestou, kterou se turisté vydají k Pravčické bráně, se ale budou muset vracet zpátky do Hřenska. Naopak nepřístupné dál bude samotné požářiště.
V členitém skalnatém terénu je vysoké riziko zřícení skal, pádu odumřelých nebo uhořelých stromů. Správa parku ve spolupráci s Českou geologickou službou monitoruje stabilitu skalních svahů a skal.
V pátek hasiči požár po 20 dnech dohasili, v sobotu pokračuje fáze takzvané technologické pomoci, kterou koordinuje štáb Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.
Nejrozsáhlejší lesní požár v České republice se rozhořel v neděli 24. července. Nyní už podle hasičů nikde viditelně nehoří, a proto mohla správa oblast převzít.
Češi pomáhají hasičům bojujícím s požárem v národním parku České Švýcarsko i obyvatelům přilehlých obcí. Jak konkrétně? A co pro zasažené oblasti dělá vláda?
Čtvrtý den zasahují hasiči u požáru v národním parku České Švýcarsko. Požár se přes noc nerozšířil, hasiči dál zasahují na ploše o velikosti 1000 hektarů.
Jižně od Mezné neustále nalétávají v intervalech vrtulníky, shazují vodu a budou nepochybně nalétávat pořád dál, protože se tam pořád valí kouř, říká reportér z místa.