MFF Karlovy Vary

MFF Karlovy Vary v textech na iROZHLASU

| ČTK, ČRo |Film

Diváci budou, věří tvůrci karlovarského filmového festivalu. Letos se prodalo přes 135 tisíc lístků

Na 200 snímků, z nichž 21 mělo světovou, 25 mezinárodní a devět evropskou premiéru, uvedl mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, který v sobotu skončil. V hledištích kinosálů usedlo při pěti stech projekcích víc než 135 tisíc diváků, tedy zhruba stejně jako loni. Na 160 projekcí osobně uvedly delegace tvůrců. To je bilance 51. ročníku této mezinárodní přehlídky, kterou potřiadvacáté zorganizoval tým vedený Jiřím Bartoškou.

|Vojtěch Koval |Film

Půlnoční filmy na karlovarském festivalu táhnou, na 'Mastného škrtiče' fanoušci stáli fronty

Ve chvíli, kdy většina lidí už spí, usedají stovky návštěvníků Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech do křesel v kinosálech. Už tradičně je totiž do programu festivalu zařazená i sekce Půlnočních filmů - hororů, akčních snímků a absurdních filmů. Mezi festivalovými návštěvníky jsou právě tyto půlnoční filmy hodně oblíbené.

| ČRo, Vojtěch Koval |Film

Diváci v Karlových Varech tleskali novému britsko-českému filmu Anthropoid

Světovou premiéru na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech měl dlouho očekávaný snímek Anthropoid. Film popisuje atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha v roce 1942, a to především pohledem parašutistů Jana Kubiše a Josefa Gabčíka v podání herců Jamieho Dornana a Cilliana Murphyho. Do Varů přijel svůj snímek představit režisér Sean Ellis a nechyběli ani čeští herci, které obsadil.