Americký mediální magnát za trestance zaplatil pokuty a další poplatky, které dlužili státu. Floridské zákony odebírají trestancům volební právo, pokud nemají zaplacené všechny dluhy vůči státu.
Rozhodl se tak po neuspokojivém výsledku v primárkách volebního superúterý, kdy se uchazeči utkali o demokratickou nominaci ve 14 státech. Do kampaně vložil před půl miliardy dolarů.
Biden podle částečných výsledků zvítězí v jižanských státech Virginie, Severní Karolína, Alabama, Oklahoma, Tennessee a Arkansas. Prvenství si podle odhadů zajistí i v Minnesotě a v Massachusetts.
Během superúterý se bude hlasovat ve čtrnácti státech včetně těch největších – Kalifornii či Texasu. Levicoví demokraté mají favorita v Berniem Sandersovi. Z centristů je na tom nejlépe Joe Biden.
Je pozoruhodné, že takřka vpředvečer nevadských primárek hlavní americké deníky vysypaly z rukávu další várku senzačních odhalení ohledně toho, koho v těchto volbách zákeřně podporuje Rusko.
Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.
Za téměř 79letým Sandersem stojí hlavně mladí lidé, naopak relativně nejmenší podporu má mezi vrstevníky. Pro mileniály, kteří dospívali začátkem století, je Sanders první volbou.
Bývalý kongresman Robert Jan Mrazek, dnes historik, ale také filmový režisér, se zasadil o to, aby Američané do Washingtonu pozvali právě československého prezidenta.
Kdo se v podzimních volbách postaví republikánskému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi? Podle amerikanisty Jiřího Pondělíčka nesmíme zapomínat na bývalého starostu New Yorku Michaela Bloomberga.
Zatímco republikánskou nominaci má prakticky jistou současný prezident, výběr demokratického protikandidáta je na samém začátku. Jaká želízka v ohni demokraté mají? Nabízíme o nich to nejzajímavější.
Miliardář a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg se od minulého týdne oficiálně uchází o nominaci Demokratické strany pro prezidentskou volbu, která Spojené státy čeká za necelý rok.
Zpravodajská organizace se bude nadále plně věnovat Trumpovi. V případě uchazečů o demokratickou nominaci se chce věnovat výhradně průzkumům či financování kampaní, nikoli investigativním materiálům.
Bloomberg se chce o prezidentské křeslo ucházet za demokraty. V primárkách ale bude muset porazit ostatní protikandidáty. Hlavním rivalem bude s pravděpodobně republikánský prezident Trump.
Tarini Partiová, politická reportérka The Wall Street Journal napsala, že podle jejích informací je to další krok ke kandidatuře, o které se ovšem Bloomberg ještě definitivně nerozhodl.
Bloomberg se v Arkansasu oficiálně přihlásil jako kandidát, bývalý guvernér Jižní Karolíny Mark Sanford naopak boj o republikánskou nominaci pro příští volby prezidenta Spojených států vzdal.
Aby se směl Bloomberg zapojit do prosincové televizní debaty, musel by během měsíce získat příspěvek od dvou set tisíc dárců a aspoň čtyřprocentní podporu ve čtyřech průzkumech.
Bývalý newyorský starosta Michael Bloomberg zaplatí 4,5 milionu dolarů (93 milionů Kč), aby za USA uhradil jejich roční příspěvek k pařížské dohodě o ochraně klimatu.