Michael Phelps

|Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Noc v Riu: Phelps se rozloučil 23. zlatem. Američané jich mají už tisíc

Na závěr plaveckého programu na olympijských hrách v Riu upevnil své postavení nejúspěšnějšího olympionika všech dob Američan Michael Phelps svou třiadvacátou zlatou medailí. Finále ženského sprintu opět vyhrála Jamajčanka, ale tentokrát ne Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, ale Elaine Thompsonová. Do finále tyčkařů prošli dva Češi, nedařilo se naopak Maslákovi na čtyřstovce. Semifinále tenisového mixu nezvládli Radek Štěpánek s Lucií Hradeckou.

|Michal Jurman, Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Yusra věří, že je symbolem naděje. Týmu uprchlíků popřál i nejlepší olympionik všech dob Phelps

Existují sportovci jako plavec Michael Phelps nebo atlet Usain Bolt, jejichž výsledky jsou ozdobou každých olympijských her. Svým výjimečným příběhem, na který mnozí budou vzpomínat mnohem častěji než na medailové žně a přepisování historie, se mezi žádané hvězdy zařadila i syrská plavkyně Yusra Mardiniová

|Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Phelps přidal do sbírky jubilejní dvacáté a poté i jednadvacáté olympijské zlato

Nejúspěšnější plavec všech dob Američan Michael Phelps nejprve zaokrouhlil počet zlatých medailí z olympijských her na dvacet a následně získal i jednadvacátý nejcennější kov. Jubilejní placku vybojoval v závodě na 200 metrů motýlek a zhruba o sedmdesát minut později už se radoval z jednadvacátého zlata po štafetovém závodě na 4 x 200 metrů volným způsobem.

|Michal Jurman, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Phelps po návratu získal 19. zlato. Plavecká ikona může znovu být největší hvězdou Her

Už v sobotu začaly na olympijských hrách plavecké soutěže, největší hvězda do nich ale zasáhla až dnes časně ráno, kdy ve štafetovém závodě brali Američané zlato. Nejúspěšnější olympionik všech dob Michael Phelps získal 19. zlatou medaili a bude mít ještě minimálně tři šance. A o tom, že si i letos pověsí na krk individuální olympijskou medaili, nepochybuje téměř nikdo.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Čekání na Michaela Phelpse na MS připomínalo příjezd rockové hvězdy

Po dlouhých deseti letech se vrátil na mistrovství světa v Barceloně nejlepší plavec všech dob Michael Phelps. Na rozdíl od své účasti zde v roce 2003 už ale tentokrát neměl na krku akreditaci sportovce. Po ukončení plavecké kariéry přijel včera do Katalánska zavzpomínat a mimo jiné ukázat, jak moc se za zmíněnou dekádu, kterou ho provázely ty největší možné úspěchy, změnil. Přesněji řečeno nezměnil.

Na Barcelonu, která hostí MS, má české plavání emotivní vzpomínky

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Právě dnes dorazila do Barcelony výprava českých bazénových plavců, která už v neděli začne na zdejším mistrovství světa bojovat s těmi nejlepšími plavci světa. Ve třináctičlenné výpravě byste už ale marně hledali ikonu českého plavání posledních 15 let Květoslava Svobodu. Vlajkonoš české výpravy na olympiádě v Aténách přitom má právě na Barcelonu hodně příjemné vzpomínky. Na světovém šampionátu se zde představil před 10 lety.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Na plaveckém mistrovství světa začíná tzv. éra po Phelpsovi

Už zítra startuje v tureckém Istanbulu poslední velká plavecká akce tohoto roku. Letošní mistrovství světa v krátkém bazénu se přitom už před svým začátkem zapisuje do plavecké historie jako první šampionát, na kterém už se nepředstaví nejúspěšnější plavec všech dob. Právě v Istanbulu bude totiž zahájena tzv. doba po Phelpsovi.

|Jakub Kanta |Ostatní sporty

Znakařka Franklinová vyhrála 200 m ve světovém rekordu, Phelps opět kraloval

Už sedmý světový rekord byl překonán v olympijském bazénu v Londýně a počtvrté se o to zasloužil občan USA, tentokrát se o to postarala znakařka Missy Franklinová na trati 200 m. Poslední individuální start v kariéře přetavil v už 17 olympijské zlato a 21 medaili celkově její krajan Michael Phelps, který i na třetí olympiádě v řadě opanoval 100 m motýlek.