Michaela Hrubá

|Nikola Šrámková, Jakub Marek |Atletika

Sprinter Maslák bude na halovém ME útočit na téměř 30 let starý rekord

České atlety čeká těžký úkol. Na halovém mistrovství Evropy, které začne v pátek v Bělehradě, se pokusí napodobit dva roky starý úspěch z posledního šampionátu v Praze. Tehdy vybojovali před skvělým domácím publikem dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Do Srbska teď sice vyrazí méně početná výprava, ale kvalitou by za tou pražskou zaostávat neměla.

|Stanislav Zbyněk, Jakub Marek |Atletika

Rio bez ruských atletů? Olympiáda bude neúplná, mrzí oštěpařku Barboru Špotákovou

Mezi vrcholy her v Riu budou opět patřit atletické souboje na hlavním olympijském stadionu. A to i přesto, že mají v Brazílii až na jednu výjimku - v USA žijící dálkařku Darju Klišinovou - zakázaný start tradičně silní ruští atleti kvůli státem řízenému dopingu. Některých disciplín se neúčast největší země světa téměř nedotkne, ale jsou i takové, ve kterých olympiáda přijde o velké hvězdy.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Atletika

Češi chtějí na juniorském MS v atletice uspět. Sázejí na výškařku Hrubou i čtvrtkařku Vokálovou

Mladé české atlety čeká sportovní vrchol roku. V úterý začne v polské Bydhošti juniorské mistrovství světa a národní tým by se rád přiblížil veleúspěšnému poslednímu šampionátu v americkém Eugene. Ze Spojených států totiž před dvěma lety přivezli zlaté medaile chodkyně Anežka Drahotová a desetibojař Jiří Sýkora.

Ve finále jsou na atletickém ME Šafránková, Hrubá, Staňková, Juška i Veselý

| ČTK, Jakub Knoll |Atletika

Kladivářka Kateřina Šafránková a výškařka Michaela Hrubá postoupily na mistrovství Evropy v Amsterodamu bez potíží do finále. Šafránková druhým hodem dlouhým 70,04 metru splnila kvalifikační limit. Hrubá skočila potřebných 192 cm stejně jako předchozí výšky napoprvé. Diskařce Elišce Staňkové stačil jeden pokus, který měřil 60,32 metru. Ve finále je i dálkař Radek Juška se svým letošním maximem 811 cm. V odpoledním programu se pak do finále probojovali i oštěpaři Vítězslav Veselý, Jakub Vadlejch, Jaroslav Jílek a tyčkař Jan Kudlička.