Michal Jáně

Michal Jáně v textech na iROZHLASU

Před 14 dny se přiotrávil plynem a ležel na JIP, teď kanoista Jáně vykročil za účastí na OH

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Vodní slalomář Michal Jáně je teď na vrcholu. V kategorii kanoistů vyhrál první český nominační závod a přiblížil se tak své první účasti na olympijských hrách. Před dvěma týdny si ale protrpěl své asi nejhorší chvíle v životě, spolu se svou těhotnou přítelkyní a dvouletým synem se doma přiotrávil plynem. Strávil noc na jednotce intenzivní péče a lékaři mu nařídili klid.

|Vojtěch Bureš, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Kajakář Prskavec je mistrem světa, kanoistka Hošková získala stříbrnou medaili

Kajakář Jiří Prskavec zvládl po druhém místě v semifinále i finálovou jízdu a raduje se v anglickém Lee Valley z titulu mistra světa. Vítěz semifinále Ondřej Tunka bohužel minul branku, dostal padesátisekundovou penalizaci a skončil devátý. Kanoistka Kateřina Hošková získala stříbrnou medaili, když nestačila pouze na Australanku Jessicu Foxovou.

|Jan Suchan, Marek Augustin |Ostatní sporty

Ze semifinálového programu postopily na MS vodních slalomářů čtyři české lodě

Páteční program mistrovství světa ve vodním slalomu v pražské Troji byl pro české lodě úspěšný. Po semifinálových jízdách budou o medaile bojovat kanoisté Stanislav Ježek a Michal Jáně a kajakáři Jiří Prskavec a Vavřinec Hradilek. Ten si prožil ale pořádně horkou chvilku. Do finále se dostal až po úspěšném protestu proti padesátisekundové penalizaci na šestnácté protivodné brance.