Michálek

Soud se zastal piráta Michálka ve sporu o informacích k amnestii exprezidenta Klause

| ČTK, David Černý |Zprávy z domova

Pražský hrad se musí znovu zabývat žádostí o dokumenty k amnestii exprezidenta Václava Klause. Městský soud v Praze tak vyhověl žalobě pražského zastupitele za Piráty Jakuba Michálka. Rozsudek je pravomocný. Michálek se domáhá informací k amnestii - chce vědět, kdo se na vzniku dokumentu podílel. U soudu si přitom stěžoval, že v rozporu se zákonem o svobodném přístupu k informacím nedostal od prezidentské kanceláře žádnou odpověď. Hrad přitom původně tvrdil, že materiály z té doby neexistují.

| ČTK |Hokej

Vítězná série New Jersey skončila, Michálek si připsal asistenci

Po čtyřech výhrách v řadě skončila v NHL nejdelší vítězná série hokejistů New Jersey v letošní sezoně. Devils sice ve středečním duelu proti Calgary dlouho vedli 1:0, nakonec ale prohráli 1:3. Čeští hráči se v utkání neprosadili. V zápase mezi Anaheimem a Ottawou přihrál Milan Michálek na gól do prázdné branky a pomohl hostům k výhře 3:0. Sekáčovi premiéra v dresu Anaheimu nevyšla.

|Martin Drtina, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Soud znovu projedná údajnou korupční kauzu na státním fondu životního prostředí

Třikrát už si u obvodního soudu pro Prahu 1 vyslechl osvobozující rozsudek bývalý poradce exministra životního prostředí Pavla Drobila Martin Knetig. Po odvolání státního zástupce se ale případ znovu vrací před tento soud. Obžaloba Knetiga viní z nepřímého úplatkářství. Měl chtít peníze na financování další kariéry svého šéfa a ODS.