Michelle Obamová

Sociální sítě pobouřila urážka Michelle Obamové. Ředitelka neziskové organizace o ní řekla, že je opice

|Marie Machytková, Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

Uživatelé sociálních sítí ve Spojených státech zuří kvůli urážce americké první dámy Michelle Obamové. Představitelka jedné státní neziskové organizace totiž na Facebooku označila první dámu za opici. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal vlnu kritiky a odstartoval i petici, která by mohla vést ke změnám na radnici městečka Clay.

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Michelle Obamová prezidentkou? Ať první dáma v roce 2020 kandiduje, šíří se internetem

Zatímco jsou někteří lidé rádi, že je konečně po volbách, jiní už vymýšlejí, kdo by se mohl nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi za čtyři roky postavit. Na internetu se první jména začala objevovat jen několik hodin poté, co bylo jasné, kdo letošní volební klání vyhrál. Tisíce lidí volají na sociálních sítích po tom, aby v příštích volbách kandidovala současná první dáma Michelle Obamová.

|Lenka Kabrhelová, Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Nulová úcta k ambicím a intelektu. Obamová kritizuje Trumpa za jeho chování k ženám

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump odmítá nová obvinění ze sexuálních útoků. V posledních dnech se objevilo hned několik svědectví žen, které poukazují na možné obtěžování a nepatřičný fyzický kontakt. Donald Trump je pod rostoucím tlakem vlastní strany i veřejnosti. S ostrou kritikou vystoupila i první dáma Spojených států Michelle Obamová.