Microsoft

| ČTK, Matěj Válek |Ekonomika

Hodnota Microsoftu se dostala nad 500 miliard dolarů. Stále zaostává za Applem nebo Alphabet

Tržní hodnota americké softwarové společnosti Microsoft překonala hranici 500 miliard dolarů, tedy v přepočtu přes 12,5 bilionu korun. Jde o takzvanou tržní kapitalizaci společnosti, tedy hodnotu všech jejích akcií. Akcie firmy reagovaly růstem na čtvrtletní výsledky, které překonaly odhady analytiků, uvedla agentura Reuters. V podobné výši trhy naposledy oceňovaly Microsoft v roce 2000, kdy vrcholila burzovní horečka zaměřená na internetové a technologické firmy.

|Veronika Malá |Ekonomika

Microsoft za 26 miliard dolarů odkoupil profesní sociální síť LinkedIn

Profesní sociální síť LinkedIn mění majitele. V přepočtu za 630 miliard korun ji koupí firma Microsoft. LinkedIn funguje od roku 2003 a před pěti lety vstoupil jako jedna z prvních sociálních sítí na burzu. Lidé na ni sdílí své pracovní zkušenosti a vytváří online životopis. Často ji proto využívají i personalisté při hledání vhodných kandidátů na konkrétní pracovní místa.

|Zuzana Švejdová |Ekonomika

Světovým burzám kralují americké společnosti. Vedou Apple, Alphabet a Microsoft

Americké firmy v minulém roce ovládly světové burzy. Podle hodnoty na burze se na celosvětový žebříček sestavený poradenskou společností Ernst & Young (EY) dostala trojice Apple, Alphabet a největší výrobce softwaru Microsoft. V top 100 se mezi nejdražšími společnostmi světa objevilo 54 firem ze Spojených států, v Evropě jde jen o 26 podniků.

|Petr Král |Technologie

Windows 10 údajně špehují uživatele. Odesílá spíš anonymizovaná data, myslí si expert

Po síti se před několika dny začaly šířit poplašné zprávy, že nové Windows 10 ohrožují soukromí svých uživatelů. Nejnovější operační systém společnosti Microsoft, který si stáhlo už téměř 30 milionů lidí, prý sbírá a následně odesílá velké množství informací. Podle redaktora serveru Živě.cz Jakuba Čížka se ale jedná spíše o informace anonymizované.