mimořádná schůze

mimořádná schůze v textech na iROZHLASU

Odložení EET i otázka dostavby D8: na žádost opozice se mimořádně sejde sněmovna

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Zahraniční politika, dostavba dálnice D8 a odklad evidence tržeb budou témata dvou mimořádných schůzí Poslanecké sněmovny. O jejich svolání ve čtvrtek požádaly pravicové opoziční strany TOP 09 a ODS. Zdůvodňují to tím, že vláda tyto otázky na běžných schůzích řešit odmítá. V případě EET zbývá jen měsíc, od prosince se opatření dotkne hotelů a restaurací.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Poslanci budou řešit policejní opatření při nedávné návštěvě čínského prezidenta v Praze

Sněmovnu dnes čeká další mimořádná schůze. Tentokrát budou poslanci diskutovat o postupu policie během nedávné návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Jednání prosadily opoziční TOP 09 a ODS. Spor vyvolává mimo jiné uzavření Hradčanského náměstí, kam se nedostali účastníci oznámeného shromáždění na podporu Tibetu. Podle kritiků šlo o porušení ústavního shromažďovacího práva.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Andrej Babiš začal na mimořádné schůzi sněmovny vysvětlovat kauzu Čapí hnízdo

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš začal před poslanci vysvětlovat kauzu Čapí hnízdo. Mimořádná schůze začala kolem půl čtvrté odpoledne. Program schůze nakonec nejspíš podpoří i vládní poslanci. Na společném postupu se shodla koaliční rada. Vystupovat tak budou moci i poslanci bez přednostního práva. Mimořádnou schůzi svolala opozice. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš by měl vysvětlit, kdo vlastnil farmu v době, kdy získala evropskou dotaci přes 50 milionů korun.

| ČTK, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Koalice se zatím neshodla na společném postupu při schůzi k Čapímu hnízdu

Koaliční rada se ve středu nedohodla na společném postupu na mimořádné schůzi sněmovny ke kauze Čapí hnízdo. KDU-ČSL byla pro schválení programu schůze, ANO zatím proti. Poslanecké kluby o tom budou ještě jednat v úterý. Po včerejším jednání to uvedli předsedové koaličních stran. Zároveň se vyslovili pro zachování vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

|Milan Kopp, Jana Čermáková |Zprávy z domova

Poslanci přerušili mimořádnou schůzi o explozích ve Vrběticích, vrátí se k nim v lednu

Mimořádné jednání sněmovny o situaci v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku poslanci přerušili do 19. ledna. Čekají, že do té doby budou mít ministři více informací z vyšetřování. Sklad vybuchl poprvé v polovině října, podruhé začátkem prosince asi kilometr od první exploze. O svolání mimořádné schůze požádala opozice. Podle ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD šetří výbuchy Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.