mimořádná schůze

|Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Odložení EET i otázka dostavby D8: na žádost opozice se mimořádně sejde sněmovna

Zahraniční politika, dostavba dálnice D8 a odklad evidence tržeb budou témata dvou mimořádných schůzí Poslanecké sněmovny. O jejich svolání ve čtvrtek požádaly pravicové opoziční strany TOP 09 a ODS. Zdůvodňují to tím, že vláda tyto otázky na běžných schůzích řešit odmítá. V případě EET zbývá jen měsíc, od prosince se opatření dotkne hotelů a restaurací.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Poslanci budou řešit policejní opatření při nedávné návštěvě čínského prezidenta v Praze

Sněmovnu dnes čeká další mimořádná schůze. Tentokrát budou poslanci diskutovat o postupu policie během nedávné návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Jednání prosadily opoziční TOP 09 a ODS. Spor vyvolává mimo jiné uzavření Hradčanského náměstí, kam se nedostali účastníci oznámeného shromáždění na podporu Tibetu. Podle kritiků šlo o porušení ústavního shromažďovacího práva.

|Jana Čermáková |Zprávy z domova

Andrej Babiš začal na mimořádné schůzi sněmovny vysvětlovat kauzu Čapí hnízdo

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš začal před poslanci vysvětlovat kauzu Čapí hnízdo. Mimořádná schůze začala kolem půl čtvrté odpoledne. Program schůze nakonec nejspíš podpoří i vládní poslanci. Na společném postupu se shodla koaliční rada. Vystupovat tak budou moci i poslanci bez přednostního práva. Mimořádnou schůzi svolala opozice. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš by měl vysvětlit, kdo vlastnil farmu v době, kdy získala evropskou dotaci přes 50 milionů korun.

Koalice se zatím neshodla na společném postupu při schůzi k Čapímu hnízdu

| ČTK, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Koaliční rada se ve středu nedohodla na společném postupu na mimořádné schůzi sněmovny ke kauze Čapí hnízdo. KDU-ČSL byla pro schválení programu schůze, ANO zatím proti. Poslanecké kluby o tom budou ještě jednat v úterý. Po včerejším jednání to uvedli předsedové koaličních stran. Zároveň se vyslovili pro zachování vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL.

|Milan Kopp, Jana Čermáková |Zprávy z domova

Poslanci přerušili mimořádnou schůzi o explozích ve Vrběticích, vrátí se k nim v lednu

Mimořádné jednání sněmovny o situaci v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku poslanci přerušili do 19. ledna. Čekají, že do té doby budou mít ministři více informací z vyšetřování. Sklad vybuchl poprvé v polovině října, podruhé začátkem prosince asi kilometr od první exploze. O svolání mimořádné schůze požádala opozice. Podle ministra vnitra Milana Chovance z ČSSD šetří výbuchy Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

|Milan Kopp, Milada Richterová, ak, Jan Bumba |Zprávy z domova

Pravdu nemluvil policejní prezident, zde jsou důkazy, řekl Kalousek ve sněmovně

Ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek předložil ve sněmovně čtyři dokumenty, které mají podle jeho slov dokazovat, že policejní prezident Petr Lessy nemluvil před sněmovním bezpečnostním výborem pravdu. Kvůli sporným telefonátům mezi Kalouskem a šéfem policie se dnes poslanci sešli na mimořádné schůzi, kde se opozice pokusí svrhnout vládu Petra Nečase (ODS).