ministerstva

|Eliška Malínská |Zprávy z domova

Vláda na odměnách nešetřila. Za pololetí rozdala o 55 milionů víc než loni

Skoro 220 milionů korun rozdělila vládní koalice na odměnách mezi své úředníky. Na bonusech za první pololetí tak Sobotkův kabinet rozdal výrazně víc než loni za stejné období. Tehdy se konečný účet zastavil na 164 milionech korun. Letos přidávalo na prémiích větší částku hned devět ministerstev. Výši odměn ministři obhajují tím, že v komerční sféře by si jejich podřízení vydělali ještě mnohem víc.

|Věra Pfeifferová, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Lidovci chtějí ve vládě víc ministerstev, kultura a zdravotnictví jim nestačí

ČSSD, ANO a KDU-ČSL už vyřešily způsob společného vládnutí i program případné vlády. Samotné sestavování kabinetu ale hned na začátku zkomplikoval šéf lidovců Pavel Bělobrádek, který z Ameriky případným koaličním partnerům vzkázal, že dvě nabízená křesla ve vládě jeho straně nestačí. Pohrozil přitom, že KDU-ČSL ve vládě být nakonec nemusí.

|Lucie Husárová 1, Tereza Bartůňková, Eva Presová |Zprávy z domova

Špičky koaličních stran budou řešit slučování ministerstev

Do konce roku chtějí vládní strany podepsat novou koaliční smlouvu. Zřejmě se do ní promítnou i změny na ministerstvech. Občanští a liberální demokraté by si rádi vyměnili ministerstva obrany a dopravy za podmínky, že bude schváleno sloučení dopravy s průmyslem. Do čela obrany by se pak mohla postavil vicepremiérka Karolína Peake ze strany LIDEM. Nevyloučila, že by to mohlo být už příští týden.