ministerstvo pro lidská práva

ministerstvo pro lidská práva v textech na iROZHLASU

Znáte nové ministry? Ludvík - 'ministr pacientů'. Chvojka chce lidská práva pro všechny

|Veronika Hlaváčová, Iveta Vávrová |Zprávy z domova

V Sobotkově vládě se vyměnili dva ministři ze sociální demokracie. Jedenáct měsíců před sněmovními volbami skončil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na jeho místo nastoupil ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Na postu ministra pro lidská práva a šéfa legislativní rady vlády nahradil Jiřího Dienstbiera poslanec Jan Chvojka. Ve středu před polednem je na Hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Premiér se pro změny v kabinetu rozhodl po neúspěšných krajských volbách.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Rada pro lidská práva žádá zákaz posílání dětí do sedmi let do ústavů

V Česku by se v následujících letech neměly dostávat do ústavů děti mladší než sedm let. Do domovů a jiných zařízení by se mohly dostat jen ve výjimečných případech, postarat by se o ně měla díky pomoci a službám vlastní či náhradní rodina. Uzákonění příslušného zákazu žádá Rada vlády pro lidská vláda. Konkrétní návrh potřebné legislativy by měl být hotový do listopadu příštího roku.

|Helena Šulcová, mta, Michaela Vydrová, Vojtěch Koval |Zprávy z domova

Lidé z Agentury pro sociální začleňování uvažují o stávce, nechtějí být pod Dienstbierem

Spory mezi ministerstvem pro lidská práva a Agenturou pro sociální začleňování pokračují - zaměstnanci agentury uvažují o stávce. Informoval o tom server Idnes.cz. Ministerstvo pro lidská práva úřad údajně politizuje. Zaměstnanci agentury také kritizují vypsané výběrové řízení na nového ředitele úřadu.