ministerstvo zemědělství

| ph |Zprávy z domova

Ministerstvo zemědělství neví, jaký přínos měly projekty na rozvoj venkova za 4 miliardy, tvrdí kontrola

Ministerstvo zemědělství podle Nejvyššího kontrolního úřadu v letech 2007 až 2013 dostatečně neřídilo a nevyhodnocovalo přínos jednotlivých projektů na rozvoj venkova za čtyři miliardy korun. Vše navíc bylo zdlouhavé a resort nenastavil optimální podmínky pro čerpání dotací. Ministerstvo je ale přesvědčeno o tom, že peníze byly vynaloženy účelně, sdělila mluvčí ministerstva Markéta Ježková.

| ph |Zprávy z domova

Zaslouží si Češi stejné potraviny jako Němci? Jurečka chystá rozsáhlý průzkum dvojí kvality potravin v EU

Ministerstvo zemědělství chce v Bruselu prosadit legislativu, která by nařizovala stejné složení stejných výrobků ve všech zemích EU. Chystá proto rozsáhlý průzkum srovnávající složení totožných výrobků prodávaných na českém, slovenském, německém a rakouském trhu. Na kritiku upozorňující na různé složení a ceny produktů totiž Brusel v minulosti reagoval nedostatkem relevantních dat.

|Milan Kopp, ČRo |Ekonomika

Psychické vydírání, vulgarity, vyhrožování, stěžují si v průzkumu dodavatelé na praktiky řetězců

Maloobchodní řetězce zneužívají své dominantní postavení na trhu, domnívá se 79 procent jejich dodavatelů. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo zpracovat ministerstvo zemědělství a jehož výsledky představilo na dnešní tiskové konferenci. Z pohledu férového a oboustranně vyváženého přístupu vůči dodavatelům nejlépe vyšly řetězce Coop, Globus a Billa, naopak nejhůře Lidl a Kaufland.