ministr životního prostředí

ministr životního prostředí v textech na iROZHLASU

|Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

NP Šumava nepotřebuje samostatný zákon, shodli se premiér i ministr Brabec

Národní park Šumava nepotřebuje samostatný zákon. Na setkání v Českém hydrometeorologickém ústavu se na tom shodli premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD a ministr životního prostředí Richrad Brabec z hnutí ANO. Resort naopak připravuje novelu zákona o ochraně přírody a krajiny - na podzim ji chce poslat na vládu. Stanovila by režim pro všechny národní parky.

|Simona Bartošová, Jitka Englová |Příroda

Národní parky Šumava a Bavorský les budou podporovat šetrnou turistiku

Téměř sto tisíc hektarů zaujímají společně Národní parky Šumava a Bavorský les. Je to největší nepřerušovaná zalesněná plocha v Evropě a oba parky teď budou usilovat mimo jiné o to, aby turisté Šumavu vnímali jen jako jedno souvislé území. Spolupracovat ale chtějí v hned několika oblastech a svým podpisem to v hraniční budově v Alžbětíně stvrdili i ministři životního prostředí obou zemí.

Ministr Brabec chce přezkoumat studii vlivu rozšíření letiště Vodochody na životní prostředí

|Tomáš Bystrý, mka |Regiony

Plánované rozšíření letiště Vodochody se komplikuje. Ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO přezkoumá studii EIA, které vyhodnocuje vliv stavby na životní prostředí. Rozšíření letiště odmítají starostové okolních měst a obcí. Vadí jim, že se studie schválila, i když v ní je podle nich přes 120 právně nevymahatelných podmínek. Bojí se i nárůstu hluku, prachu a znečištění spodních vod.

| ČRo Plus, kap |Ekonomika

Ministr životního prostředí Brabec je přesvědčen, že Sobotkova vláda těžební limity neprolomí

Ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO je přesvědčen, že k prolomení těžebních limitů, před kterým setrvale varují ekologické organizace i někteří opoziční politici, během úřadování vlády Bohuslava Sobotky nedojde. Řekl to v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. To, že tento příslib vypadl z konečné verze programového prohlášení, vysvětlil jako důsledek tlaku koaličních partnerů.

|Jana Čermáková, Květa Moravcová, Jakub Šídlo, krw, Petra Hosenseidlová |Zprávy z domova

Noví ministři řeší staré problémy. Podivínský se chce věnovat Šumavě, Toman kontrole potravin

Ministr životního prostředí Tomáš Podivínský a ministr zemědělství Miroslav Toman oficiálně převzali své úřady. Podivínský chce zlepšit čerpání peněz z evropských fondů i ovzduší v Moravskoslezském kraji. Toman se zase plánuje zaměřit na důslednou kontrolu kvality potravin.