Miroslav Petrásek

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Lyžování není atletika - Bauera potřebuju vidět v závodech, říká trenér Petrásek

Oba mají stejný cíl, ale každý trochu jinou představu o tom, jak k němu dojít. Dvě osobnosti českého běhu na lyžích - Lukáš Bauer a trenér Miroslav Petrásek - by na olympijských hrách v Soči rádi zažili ještě jeden společný úspěch. Potíž je v tom, že po výborném vstupu do sezony a vítězství ve Světovém poháru ve Finsku se teď Bauer při závodění trápí. A nikdo vlastně pořádně neví proč.

|Vladimír Kroc, Jan Kaliba, David Nyč |Zimní sporty

Bude-li Bauer po čtyřech etapách TdS na dobré pozici, pojede dál, říká Petrásek

Také 8. ročník seriálu běžců na lyžích Tour de Ski začíná v Oberhofu a končí v italském Val di Fiemme na sjezdovce Alpe Cermis. Na startu úvodních etap bude šest českých mužů v čele s Lukášem Bauerem a Martinem Jakšem a ženské trio vedené Evou Vrabcovou-Nývltovou. V olympijské sezóně má však Tour de Ski svá specifika.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Zimní sporty

O zlatě uvažovat nemůžu, zůstává nohama na zemi trenér lyžařů Petrásek

Je tomu deset let a dva dny, co Česko oslavovalo zlatou medaili běžce na lyžích z mistrovství světa. V italském Val di Fiemme ji vybojoval na padesátikilometrové trati Martin Koukal. A všichni jenom zírali. Dnes se v Lago di Tesero také poběží 50 kilometrů, a kdyby se něco takového opakovalo, bylo by to ještě větší překvapení.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Švýcarsko uvidí Tour de Ski. Podepsal se na tom i Dario Cologna

Až si běžci na lyžích a jejich týmy po dnešní druhé etapě Tour de Ski zabalí výzbroj, vydají se na jeden z nejdelších přesunů v historii tohoto seriálu. A zvlášť v českém táboře to žádné velké nadšení nebudí. Z německého Oberhofu do druhého ze čtyř hostitelských míst letošního ročníku je to šest set kilometrů. Svou pořadatelskou premiéru zažije Švýcarsko, lyžaře čeká novoroční sprinterská zastávka v údolí Müstair obývaném převážně lidmi, kteří udržují při životě rétorománštinu.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Zimní sporty

Česká reprezentace lyžařů běžců se v Oberhofu chystá na zledovatělé tratě TdS

Mají na tomhle náročném podniku výbornou reputaci, jsou za nimi výsledky, přesto se čeští běžci na lyžích před začátkem sedmého ročníku Tour de Ski nedomáhají pozice mezi favority sedmidílného seriálu závodů. Mají pro to před prvním závodem v německém Oberhofu dost důvodů. Jejich výprava je nezvykle málo početná a hlavní opory Bauer a Jakš nemají za sebou právě ideální přípravu.

|Tomáš Kohout, Jan Suchan |Zimní sporty

Improvizovaná štafetová sestava trenéra Petráska mile překvapila

Česká štafeta sice na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě závodila bez zraněného Lukáše Bauera, ale trenér Miroslav Petrásek měl přesto dobrou náladu. Kouče aspoň trochu rozveselilo 10. místo, se kterým kvůli improvizovanému složení týmu ani moc nepočítal. Zkušenější dvojici Jiří Magál - Martin Jakš doplnili mladíci Jiří Horčička a Ondřej Horyna a odevzdali maximum. A jestliže měl Miroslav Petrásek včera náladu pod psa, teď už neviděl budoucnost českého lyžování úplně černě.