Monínec

| ČTK, Lukáš Sapík |Zprávy z domova

Odjeli se zavřenou bránou, tvrdí provozovatel z Monínce. Chlapec je podle něj už v pořádku

Obsluha lanovky na Monínci podle provozovatele areálu při středeční nehodě nechybovala. Při pádu z lanovky se zranil pětiletý chlapec. Podle jednoho ze svědků nikdo z obsluhy při nasedání dítěte a matky nebyl a dvojice měla problémy se zavřením bezpečnostní brány. Personál navíc údajně zareagoval se zpožděním. Ředitel lyžařského centra Jaroslav Krejčí ale Českému rozhlasu řekl, že obsluha byla na místě podle pravidel. „Odjeli se zavřenou bránou,“ doplnil s tím, že nechce spekulovat, zda byla brána zaklapnuta správně.

Svědek nehody na Monínci: matka dítě držela asi 600 metrů, u nástupiště nebyla obsluha

|Andrea Kubová |Zprávy z domova

Středeční pád pětiletého chlapce ze sedačkové lanovky ve skiareálu Monínec na Příbramsku vyšetřuje Drážní inspekce. Lyžařský areál se brání přepravním řádem, kdy za dítě do osmi let zodpovídá rodič. Radiožurnál má ale vyjádření svědka Pavla Janky, podle něhož u vleku nebyla obsluha, když se ženě s dítětem nepodařilo správně nasednout. Chlapec byl po pádu vrtulníkem transportován do motolské nemocnice.

|Jan Kopřiva |Regiony

Sněhu na Monínci je dost, přijel si tam zalyžovat i prezident Klaus

Až pětasedmdesát centimetrů prachového sněhu čeká na návštěvníky lyžařského areálu Monínec na Příbramsku ve Středočeském kraji. Pokud na sjezdovku lyžaři přijeli dnes, mohli tam potkat také prezidenta České republiky Václava Klause. Hlava státu tam lyžovala již po páté. Prezident si také v doprovodu ředitele skiareálu prohlédl nový hotelový komplex.