Bariéry projektu Mojžíš se staví ve všech třech průlivech spojujících lagunu s mořem a má v případě vysokého přílivu zabránit proniknutí vody do města. Původně měl být systém v provozu od roku 2011.
Na Blízkém východě výrazně ubylo srážek. Přírodní vodní zdroje už nestačí. Izrael si většinu pitné vody vyrábí. A dokonce vrací vodu do zplundrovaných přírodních zdrojů, třeba do Galilejského jezera.
Zatímco předchozí modely využívaly satelitních snímků, kde nadmořskou výšku zkreslovaly vysoké budovy a stromy, vědci Climate Central získali data za pomocí umělé inteligence, která údaje opravila.
Hlídková loď patřila japonskému rybolovnému úřadu. Ten podle agentury Reuters uvedl, že jeho loď severokorejské plavidlo před srážkou varovala. Nikdo z její posádky nebyl zraněn.
V elektrárně se nashromáždil více než milion tun kontaminované vody, která byla použita pro ochlazování jader reaktorů elektrárny poničené v roce 2011 zemětřesením a vlnou tsunami.
Je velmi nepravděpodobné, že by zařízení o hmotnosti 800 kilogramů někdo ukradl nebo že by ho odnesly mořské proudy či mořský živočich. Observatoř se odmlčela 21. srpna.
Podle BBC si je fotograf „na více než sto procent“ jist, že lachtan skončil dobře a nakonec odplul. Mořští predátoři – velryby, lachtani, delfíni a žraloci – podle něj loví ve stejném hejnu.
Za normálních okolností se v takových případech staví betonové zábrany, které důležité stavby ochrání. V tomto případě by to ale znamenalo nevyhnutelný konec několika vesnic, které by eroze dostihla.
Výdaje na dovolenou tvoří značnou část ročního rodinného rozpočtu, proto je vhodné stanovit si maximální finanční limit a pevně se ho držet. To ovšem dělá pouze 11 procent respondentů.
„Je to další bolestná připomínka, jak zničující dopad má znečištění plasty na naše oceány a jaké škody páchá na mořských živočiších,“ uvedl Světový fond na ochranu přírody ve zprávě.
„Má odpověď je jasná: italské přístavy jsou uzavřeny. Svátek pro převaděče a pro ty, kdo jim pomáhají, skončil,“ tweetoval ministr vnitra Matteo Salvini.
Nejvíce plastového odpadu se do moře dostane v jihovýchodní Asii. Problém se ale nevyhýbá ani Evropě. V Nizozemsku můžete na lov plastů dokonce vyrazit s rybářskými podběráky.
Most představuje klíčový prvek plánu Pekingu pro těsnější propojení 11 měst delty Perlové řeky, která pokrývá 56 000 kilometrů čtverečních a je domovem 68 milionů lidí.
Jak je možné, že žena z výletní lodi spadla přes palubu, je nyní předmětem vyšetřování. Podle některých spekulací musela vyskočit, protože vypadnout z podobného plavidla je téměř nemožné.
Při pobřeží Floridy a Texasu se s jevem zvaným rudý příliv potýkají každoročně. Poslední dobou nicméně trvá čím dál tím déle a ovlivňuje nejen život v oceánu, ale i lidské zdraví.
Pobřeží Evropy na mnoha místech zaplavují medúzy. V posledních týdnech se objevily například ve Francii, Švédsku, Irsku nebo Německu. Hejno obřích medúz požahalo na pláži na severu Německa 90 lidí.
Česko má na kontě jeden unikát. Přestože o tom málokdo ví, pochází odtud zřejmě nejmladší mořeplavkyně, která kdy vstoupila na antarktickou pevninu, proplula Drakeův průliv a obeplula mys Horn.
Například Split vydal brožuru, v níž je i dopis starosty. Ten turisty vítá, ale zároveň jim jasně vzkazuje: respektuje to, že nejste ve městě sami, žijí tady také místní lidé.
Novozélandští vědci zaznamenali nejvyšší vlnu na jižní polokouli v rámci dosavadních měření. Vlna měřila 23,8 metru. Na severní polokouli už byly zaznamenány větší vlny.
V tělech téměř tří čtvrtin ryb, které žijí v hlubinách oceánu, našli vědci plastové částice. Znečištění může představovat hrozbu také pro lidské zdraví.
Mořských oblastí, ve kterých je v nedostatek kyslíku a většina vodních živočichů tam nemá šanci přežít, stále přibývá. Podle nové analýzy je jich dnes čtyřikrát víc než v roce 1950.