MS hokej 2016

MS hokej 2016 v textech na iROZHLASU

|Petr Kadeřábek |Hokej

Jestli budou nájezdy, první pojede Kašpar. Jeho finta je zatím stoprocentní

Dnes odpoledne rozhodnou čeští hokejisté o tom, jestli si na mistrovství světa zahrají o medaile. Pokud by v jejich čtvrtfinále proti Spojeným státům mělo dojít na samostatné nájezdy, jako první určitě pojede Lukáš Kašpar, který na šampionátu proměnil všechny tři své pokusy. Pokaždé to bylo po naprosto stejném zakončení, které nevědomky piluje už od dětství - střela mezi nohy soupeřova brankáře.

|David Nekvinda |Hokej

Chytat bude Furch, tipuje Dominik Hašek gólmana na play-off

Je to záhada pro fanoušky a zřejmě i nejtěžší volba pro trenéry hokejové reprezentace. Dva velmi vyrovnané a spolehlivé brankáře na světovém šampionátu v Rusku mohli až doteď celkem bezstarostně střídat, ale pro čtvrtfinále s Američany musí vybrat jen jednoho. Kdo bude chytat v nejdůležitějším duelu, je už teď zvědavý i jeden z nejslavnějších českých gólmanů Dominik Hašek.

|Petr Kadeřábek, Jakub Knoll |Hokej

Není to o mých gólech, ale o práci celého týmu, říká střelec českého týmu Michal Birner

Čeští hokejisté slaví na mistrovství světa třetí vítězství. Po výhrách nad Ruskem a Lotyšskem porazili v Moskvě Švédsko 4:2. Po první třetině přitom prohrávali 0:2, ale výborným výkonem dokázali otočit vývoj skóre a vedou skupinu A. Nejlepším hráčem v českém dresu byl vyhlášen Michal Birner, který Švédům vstřelil dvě branky.

Čeští hokejisté otočili na MS zápas se Švédy a slaví výhru 4:2

|Jakub Knoll |Hokej

Tři zápasy, tři výhry. Taková je aktuální bilance českých hokejistů na mistrovství světa, na kterém dnes Češi porazili Švédsko 4:2. Výběr Vladimíra Vůjtka přitom do zápasu nevstoupil dobře, když po prvních 20 minutách prohrával 0:2. Ve druhé třetině však čeští hokejisté vstřelili tři branky a duel otočili. Na konečných 4:2 pak v závěru upravil hrdina českého celku Michal Birner.

Kanada na MS rozdrtila Bělorusko 8:0. Nulu udrželo i Rusko, které zdolalo Lotyšsko

Program čtvrtého dne letošního mistrovství světa v ledním hokeji odstartoval dvěma odpoledními duely. V rámci moskevské skupiny druhé vítězství na šampionátu vybojovali domácí Rusové, kteří přehráli Lotyšsko. Kanada pak v Petrohradu díky jasnému triumfu nad Běloruskem získala již třetí tříbodovou výhru na turnaji a upevnila si vedení v tabulce skupiny B.

Slovenští hokejisté pokořili na MS Francii. Tři body slaví i Švédové

Hokejisté Švédska i Slovenska dnes večer zvládli role favoritů a na mistrovství světa v Rusku získali druhé výhry. Zatímco Švédové, kteří se zítra od 19.15 střetnou s výběrem České republiky, otočili vývoj zápasu proti Dánsku, tak Slováci podobným způsobem na cestě za dalším tříbodovým vítězstvím pokořili Francii.

|František Kuna, Jakub Knoll |Hokej

Na MS trápí outsideři favority. Kvalita se srovnává, říká Vůjtek, který se musí obejít bez Sekáče

Zatímco v Petrohradu vyhrávají favorité a sázkaři to mají jednodušší, ve skupině v Moskvě jsou na prvním místě zatím Češi, kteří nebyli pasováni na roli favorita. Na hokejovém mistrovství světa jsou ale boje o play-off zatím v začátku a není důvod dobrý start přeceňovat. I když české hokejisty 5 bodů z prvních dvou duelů musí těšit.

Čeští hokejisté mají na MS druhou výhru. Lotyše však zdolali až na nájezdy

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout dnešní duel mezi Českem a Lotyšskem. Dramatickou koncovku nakonec zvládli Češi, kterým výhru 4:3 v penaltovém rozstřelu vystřelil Lukáš Kašpar. Zpočátku se přitom zdálo, že si svěřenci Vladimíra Vůjtka dojdou pro jasné vítězství, když první třetinu ovládli v poměru 2:0. V dalším průběhu však Lotyši vývoj duelu otočili a vše musel v 60. minutě zachraňovat Michal Řepík, jenž na poslední chvíli srovnal na 3:3.