Pokud se na táboře objeví jeden nakažený koronavirem, musí se celý tábor zrušit, uvádí Deník N. Podle deníku E15 omezují velké firmy benefity pro své zaměstnance.
Mšicím svědčí suché počasí a pěstitelé z mnoha regionů hlásí intenzivní nálety těchto škůdců. Jde přitom o druhy, které přenášejí viry a mohou ohrozit třeba sadbové brambory.
Chorvatské olivovníky ohrožuje nebezpečný druh mšice. Poprvé si jí všimli před dvěma lety na ostrově Brač. Úroda tehdy ale kvůli špatnému počasí nebyla valná, a tak se rozsah řádění nového škůdce naplno projevil teprve při loňské sklizni. Nejen Chorvaté teď usilovně hledají látku, která by olivovníky před mšicemi ochránila.
Stovky, možná tisíce smrků napadla v nižších polohách Ústeckého kraje mšice smrková. Rozmnožila se kvůli posledním dvěma teplým zimám. Města teď sčítají napadené stromy a plánují jejich kácení. Kalamita postihla území od Chomutova po Děčín.
Protože je mšic na bramborách nejvíc za posledních deset let, hrozí zemědělcům, že kvůli šíření viróz přijdou o sadbu. Největšími škůdci jsou mšice broskvoňová a řešetláková, s nimiž bojují i vědci z Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě.