Podíl mužů na produkci skleníkových plynů je až o 16 procent vyšší než u žen. Švédští vědci totiž zjistili, že muži utratí víc peněz za benzín do aut, maso, alkohol nebo tabák.
„Rozdíly v odměňování mezi muži a ženami mají mnoho důvodů, platová diskriminace je ale nejvíce zavrženíhodným z nich. Za stejnou práci náleží stejná odměna,“ zdůraznila Jourová.
Ve středečním českém tisku se dočtete, že Brusel chce narovnat platy mužů a žen. Navrhuje, aby firmy zveřejňovaly, jaký plat u nich obě pohlaví mají, píší Hospodářské noviny.
Evropský institut pro rovnost žen a mužů zkoumá každoročně takové věci, jako je práce, zdraví, čas, finance, znalosti nebo moc. A většinu z nich Česko zvládá podprůměrně.
Nejčastějšími příčinami mužské neplodnosti jsou infekce, nedostatek hormonu nebo varikokéla, která komplikuje vývoj spermií. Až u 75 až 80 procent případů dokáží lékaři problém vyřešit.
„Na průzkumu je opravdu zajímavé to, že zřetelně vyvrátil argument, že muži nemají jasno v tom, co je ještě přijatelné,“ uvedla komentátorka The Guardian.
Je už takovým zavedeným pravidlem, že objeví-li se ve veřejném prostoru žena, slétnou se na ni jako supi různí hodnotitelé a začnou se předhánět v tom, kdo na její adresu řekne urážlivější výrok.
Praxe, že jeden z páru vydělává a druhý se stará o děti, ženy často staví do nevýhodné pozice hlavně na trhu práce. Pouze necelé jedno procento mužů totiž odchází na rodičovskou dovolenou.
Česká štafeta mužů ve složení Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík dojela v německém Oberhofu čtvrtá! Závod vyhráli s přehledem závodníci Ruska, kteří dojeli s minutovým náskokem na druhou Francii.
„Důležitá je skutečnost, že dámská kupé nemohou výrazněji omezit, nebo dokonce vyloučit přístup mužů k vlakové dopravě, protože tato kupé nejsou zřizována ve všech vlacích.“
Kvůli novým prsům míří k plastickým chirurgům i muži. Nechávají si upravovat jejich velikost. Někdy jim totiž vlivem hormonů narostou prsní žlázy do takové velikosti, že jsou terčem vtipů.
Biatlonista Ondřej Moravec vybojoval v závodě Světového poháru v Oslu sedmé místo, když na střelnici sestřelil všech deset terčů, ale na trati na nejlepší běžecky nestačil. Z vítězství ve sprintu se před zraky domácích fanoušků radoval Johannes Thingnes Bö, kterého na stupních vítězů doplnili Francouz Martin Fourcade a Rus Anton Šipulin.
Muž s batohem byl zatčen Tajnou službou Spojených států amerických (USSS) poté, co se vloupal do areálu Bílého domu. Zadržen byl poblíž vchodu do prezidentské rezidence. V sobotu ráno o tom informovala CNN, která odkazovala na nejmenovaný zdroj. Zprávu později potvrdila i britská BBC.
Za malou zaměstnaností matek menších dětí v Česku je nejen nedostatek školek, ale také nastavení daní a odvodů. Příjmy žen, které se starají o děti, jsou v průměru zdaněny mnohem víc než příjmy jejich manželů. Nemotivuje je to pak k návratu do práce. Ukázala to studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) Univerzity Karlovy. Doporučuje snížit sociální odvody ze 6,5 procenta na pět procent tomu rodiči, který v domácnosti vydělává až jako druhý a víc pečuje o děti do 11 let. Většinou jsou to ženy.
Štafetový závod SP v německém Ruhpoldingu vyhráli Norové, když v závěru předjeli Rusko, které vedlo od čtvrté střelby. Třetí dojeli Němci, ti po nepovedené střelbě figurovali i na devatenácté pozici. Česká čtyřka ve složení Moravec, Soukup, Šlesingr, Krčmář vybojovala pátou pozici s jedním trestným kolem. Zopakovali tak výsledek z prosincové štafety v Pokljuce.
Pracovat téměř výhradně s muži, dělat kariéru přes často výrazné zvýhodňování mužů: to je pro ženy těžká výzva. Přetrvávající nerovnosti mezi muži a ženami jen tak nevymizí, píše francouzský týdeník L'Express.
Schumanovo náměstí, Leopoldův park, Belliardova ulice. To je jen krátký výčet názvů v Bruselu. Evropská unie ale prosazuje rovnost mezi pohlavími. Proto se její metropole Brusel rozhodla nastolit rovnováhu mezi pohlavími i v názvu ulic a prostranství ve městě.
Ze zprávy Muži a násilí v České republice, kterou vypracovala Rada vlády pro rovnost žen a mužů, vyplývá, že nejčastějšími oběťmi násilí v České republice jsou ženy finančně závislé na svých partnerech.
České ženy mají podle ministerstva práce oproti mužům o 22 procent nižší mzdy. Zatímco muži v průměru berou 30 tisíc korun měsíčně, ženy si vydělají o 6,5 tisíce méně. Největší rozdíly jsou mezi vysokoškoláky na manažerských pozicích. Údaje pocházejí z Českého statistického úřadu. Resort proto připravuje kampaň, která má rozdíly v odměňování snížit. Inspektorát práce také chystá kontroly, což se ale nelíbí zaměstnavatelům.
Téměř čtvrtina žen v Česku bere na rozdíl od svých mužských kolegů za stejnou práci méně peněz. Jde o údaj Eurostatu z roku 2013 a Česká republika je na tom v tomto ohledu nejhůře z Evropské unie. Podle dat Českého statistického úřadu z roku 2014 pak ženy dostávají v průměru o 22 procent menší plat, což činí Česko třetím nejhorším z EU. Jednou ze znevýhodněných žen je i paní Marie z Ústí nad Labem, která pracuje ve výrobní firmě.
Čeští muži víc dbají na svůj vzhled a stále častěji využívají služeb takzvaných barbershopů, tedy specializovaných pánských holičství. Jejich obliba rychle roste, a to i přes ceny sahající třeba až ke dvěma tisícům.
Čeští tenisté pojedou k daviscupovému utkání prvního kola světové série do Německa v nejsilnější možné sestavě. Duelu v Hannoveru se první březnový víkend zúčastní čtveřice Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Jiří Veselý a Lukáš Rosol. Nominaci oznámil trenér a kapitán týmu Jaroslav Navrátil.