Nagyová

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

'Poslanecké trafiky' řeší Králová. Soudkyně, která už o Nagyové rozhodovala

Případ takzvaných trafik pro poslance, ve kterém jsou obžalováni expremiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová, dříve Nagyová, a někdejší vysoce postavený úředník Roman Boček, bude posuzovat soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová. Informoval o tom dnes server Česká justice. Králová už dříve zprostila Nečasovou a další obžalované viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování někdejší Nečasovy manželky Radky.

| ČRo, mka, Veronika Hlaváčová, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Soud zprostil viny Nečasovou a tři bývalé zpravodajce v kauze Vojenského zpravodajství

Obvodní soud pro Prahu 1 opět zprostil viny Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a tři bývalé zpravodajce Milana Kovandu, Ondreje Páleníka a Jana Pohůnka v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce Rostislav Bajger se na místě odvolal a případ se tak přesune k pražskému městskému soudu.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Přehráváním odposlechů bude pokračovat soud v kauze Nagyová

Čtením textových zpráv a pouštěním odposlechů bude pokračovat soud v kauze údajného zneužití vojenského zpravodajství. Zatím není jasné, jestli soudkyně vyloučí stejně jako včera veřejnost. Obžalobě čelí celkem čtyři lidé. Vedle bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dřív Nagyové, také zpravodajec Jan Pohůnek a bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Milan Kovanda a Ondrej Páleník. Všichni vinu odmítají.

Útvar zvláštních činností dal u soudu v kauze Nagyová zapravdu žalobcům

| ČRo, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Policejní Útvar zvláštních činností se u soudu s bývalou šéfkou kabinetu premiéra Janou Nečasovou, dříve Nagyovou, postavil na stranu žalobců. Útvar měl v expertním posudku odpovědět na otázku, jestli Vojenské zpravodajství provádělo v roce 2012 sledování nebo takzvané kontrasledování. To mělo podle obhajoby bývalou manželku expremiéra Nečase Radku chránit před nebezpečím.

| ČTK, Evelyna Kulíšková, mka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud zprostil obžaloby Nečasovou i zpravodajce v kauze zneužití vojenské tajné služby

Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, obžaloby v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase. Stejně soud rozhodl i u bývalých šéfů vojenské tajné služby Ondreje Páleníka a Milana Kovandy i zpravodajce Jana Pohůnka. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se odvolal.

| ČTK, mka |Zprávy z domova

PŘEHLEDNĚ: Reakce na zprošťující rozsudek v kauze zneužití Vojenského zpravodajství

Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, a bývalé zpravodajce viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování manželky bývalého premiéra Nečase. Především pravicoví politici kvůli tomu kritizují postup Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Bývalí ministři Petr Fiala a Miroslav Kalousek uvedli, že očekávají vyvození osobní odpovědnosti žalobců.

| mta, Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Žalobce navrhl pro Janu Nečasovou 3,5 roku vězení v kauze rozvědky

V případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství požaduje státní zástupce pro Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) 3,5 roku vězení. Žalobce tvrdí, že vina je prokázána i u ostatních tří obžalovaných, kterým navrhl tresty od tří do čtyř let. Všichni se měli podílet na sledování Radky Nečasové, někdejší manželky premiéra Petra Nečase. Vinu odmítají a obhájci je chtějí obžaloby zprostit. Kauza vedla v roce 2013 k pádu vlády.

|Jaroslav Gavenda, kov |Zprávy z domova

Nagyová premiérovi navrhovala, aby NKÚ vedl Páleník, ukazují odposlechy

Nadávky, tajné sledování nebo doporučení, koho má premiér prosazovat do ředitelského křesla. To dnes zaznělo v odposleších u Obvodního soudu pro Prahu 1 v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství ze strany Jany Nečasové, dříve Nagyové. V případu čelí obžalobě kromě Nečasové ještě tři lidé. Někdejší šéfové vojenské tajné služby Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek.

Kauza Nagyová: Nečas u soudu popřel sledování své tehdejší ženy Radky

|Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Expremiér Petr Nečas vůbec poprvé promluvil ke kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Na policii totiž celou dobu odmítl vypovídat. U soudu dnes jako svědek popřel, že by v roce 2012 někdo sledoval jeho tehdejší manželku Radku. Po jednání řekl, že se nic nezákonného nestalo. Hlavní obžalovanou v případu je Nečasova současná žena Jana, dříve Nagyová. Podle státního zástupce se ji Nečas snažil očistit.