nálet

| ČTK |Zprávy ze světa

Další nálet v Sýrii má jednu oběť, u Rakky při jiném útoku zemřelo 15 lidí včetně čtyř dětí

Terčem náletu se v sobotu znovu stalo syrské město Chán Šajchún, v němž při úterním chemickém útoku zahynulo přes osm desítek lidí. Sobotní útok zasáhl východní část města a o život při něm přišla jedna žena, další osoba byla zraněna. Oznámily to agentury DPA a AP s odvoláním na informaci exilové Syrské organizace pro lidská práva.

| ČTK, dp |Zprávy ze světa

Záchranáři: při útoku plynem zemřelo v Sýrii 100 lidí. Bílý dům z masakru viní Bašára Asada

Letecký útok v syrské provincii Idlib si vyžádal nejméně 100 obětí včetně 11 dětí. Čtyři stovky dalších lidí byly zraněny. Oznámil to svaz syrských záchranných organizací (UOSSM). Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že útočila letadla syrské vlády či jejího podporovatele Ruska a že byl použit toxický plyn. Americká vláda je přesvědčena, že šlo sarin. Syrská armáda ale něco takového odmítla a ruské ministerstvo obrany popřelo, že by jeho letadla v úterý v daném místě útočila. Kvůli tragédii se ve středu sejde Rada bezpečnosti OSN.

| ČTK |Zprávy ze světa

Zahynulo při náletech na Mosul 200 civilistů? Spojené státy případy prošetřují

Koaliční síly vedené Spojenými státy vyšetřují zprávy ohledně spojeneckých leteckých útoků v západní části iráckého města Mosul. Údajně při nich tento měsíc zahynulo až 200 civilistů. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení koaličních jednotek. Koaliční letouny podporují operaci irácké armády, jejímž cílem je osvobodit Mosul z rukou teroristické organizace Islámský stát.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Unikátní snímky. Podívejte se, jak vypadala Praha po náletech ze 14. února 1945

UVNITŘ INTERAKTIVNÍ MAPA. Konec druhé světové už se pomalu blížil, Praha se přesto stala cílem tří leteckých bombardování. Jedno z nich zasáhlo hlavní město právě před 72 roky - 14. února 1945. Všechny útoky způsobily rozsáhlé škody a vyžádaly si přes 1200 mrtvých. Podívejte se na interaktivní mapu, kterou připravil Institut plánování a rozvoje.

Nejnovější letecké údery v Sýrii nepřežilo více než sto lidí

|Matěj Štýs, Ondřej Patrovský |Zprávy ze světa

Nejméně sto lidí zemřelo po sérii náletů v Sýrii. Čtyřicet pět lidí nepřežilo letecký úder v provincii Allepo a více než šedesát jich zemřelo po náletu na tržiště v Idlibu. Tvrdí to opoziční aktivisté. Spojené státy a Rusko se přitom jen pár hodin předtím dohodly na příměří, které by mělo začít začátkem příštího týdne.

|Štěpán Macháček |Zprávy ze světa

Při americkém útoku v Libyi zahynuli dva srbští zajatci takzvaného Islámského státu

Dva srbští rukojmí přišli o život při včerejším americkém náletu v Libyi. Informaci potvrdila vláda v Bělehradu. Slađana Stankovićová a Jovica Stepić byli pracovníky srbské ambasády v Tripolisu. V listopadu loňského roku se při cestě do sousedního Tuniska dostali do zajetí takzvaného Islámského státu. Právě výcvikový tábor této džihádistické organizace byl cílem útoku americké armády.