Titanik leží v Atlantiku už 105 let. Jedna z největších námořních katastrof dodnes zajímá umělce, vědce i obyčejné lidi. Za Titanikem až na dno Atlantiku zve panoramatická výstava v saském Lipsku.
Nákladné a náročné vyprošťování obřího vraku u italského ostrova Giglio je zatím úspěšné. Po 19 hodinách se pomocí lan a jeřábů podařilo ztroskotanou výletní loď přesunout z útesů na umělou platformu a zcela napřímit.
Japonská pobřežní stráž zachránila čínskou nákladní loď s 64 lidmi na palubě. Podle Tokia plavidlo začalo v sobotu hořet asi 150 kilometrů od japonského ostrova Okinawa. Celou posádku se Japoncům podařilo dostat do bezpečí až neděli.
|Vědunka Lunardi, Zdenka Turková, Mirko Kašpar|Zprávy ze světa
Záchranáři objevili ve vraku výletní lodi Costa Concordia tělo 16. oběti. Agentuře Reuters to potvrdily místní úřady. Totožnost postarší ženy zatím není známá.
Ze ztroskotané lodi poblíž Nového Zélandu začaly přípravy k odčerpání topného oleje. 20 až 30 tun už uniklo do Tichého oceánu. Plavidlo Rena havarovalo ve středu a od té se doby olejová skvrna rozšířila do vzdálenosti pěti kilometrů.
Přesně před 65ti lety zažily Spojené státy vůbec nejhorší námořní katastrofu ve svých dějinách. Japonská ponorka I-58 poslala v noci z 29. na 30.července ke dnu americký těžký křižník Indianapolis. Při jeho potopení zahynulo 900 námořníků.