Národní centrála proti organizov

| ČTK, dp |Zprávy z domova

Policisté prohledávali ministerstvo práce a sociálních věcí. Zaměřili se na Fond dalšího vzdělávání

Na ministerstvu práce a sociálních věcí byli ve středu policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Zaměřili se na Fond dalšího vzdělávání, který pod resort spadá. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že policisté prohledávali FDV i ve čtvrtek. Mluvčí policejní centrály Jaroslav Ibehej zpravodajskému serveru řekl, že „úkony trestního řízení probíhají" a další komentář k případu poskytovat nebude.

|Jiří Svatoš |Zprávy z domova

‚Exodus‘ z nové policejní centrály skončil. Výpověď dalo osm detektivů, další odchod neplánují

Masivní odchody policistů po reorganizaci části policie nenastaly. Z bývalého protimafiánského a protikorupčního útvaru od začátku června odešlo osm lidí. Výpovědi dalších policistů zatím velitelé nově zřízené Národní centrály proti organizovanému zločinu na stolech nemají. Podle bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty ale fungování centrály citelně zasáhl i odchod osmi lidí.

| ČRo |Zprávy z domova

Nikdy jsem z vedení policie nezaznamenal žádný tlak, jak mám útvar vést, říká šéf nové centrály

Elitní protimafiánský a protikorupční útvar ode dneška nahradila Národní centrála proti organizovanému zločinu. Odstartovala tak reorganizace policie, kvůli které se přeli jak politici, tak i někteří policisté. K zjištění okolností přípravy reorganizace byla dokonce ustavena vyšetřovací komise. Šéf nově zřízené centrály Michal Mazánek byl hostem Českého rozhlasu.