Státní příslušník Gruzie, označovaný jako tzv. vor v zakoně, je podezřelý ze závažných násilných trestných činů na území Spojených států. Momentálně se nachází ve vydávací vazbě.
„Datové schránky fungují. Bezpečnost uživatelů datových schránek, přístup k datům a podobně nebyla žádným způsobem dotčena. Nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti jako takové,“ řekl Rakušan.
„Buďme rádi, že se Česká republika ještě s případem kyberterorismu nesetkala,“ uvedl pro Radiožurnál ředitel Národní centrály proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě Břetislav Brejcha.
Podle Davida Havlíka, který se mapováním on-line vyděračských skupin zabývá, byly ještě ve středu na internetu dostupné tisíce souborů, které hackeři během kyberútoku ústavu ukradli.
Server iROZHLAS.cz získal pomocí informačního zákona smlouvu, na základě které Advokátní kancelář Nespala Hradu dodává právní služby. Je ale široce nastavená, přiložené faktury jsou pak nekonkrétní.
Policie po necelých dvou letech podala návrh na obžalobu pěti lidí v kauze bývalého soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Radiožurnálu to potvrdil dozorující státní zástupce Zděněk Štěpánek.
Soudní proces navazuje na zátah provedený loni v říjnu Národní centrálou proti organizovanému zločinu. Při operaci s krycím názvem Brigáda tehdy policisté na jižní Moravě zadrželi sedm lidí.
Obžalobě čelilo sedm lidí, pět mužů a dvě ženy. Jednu ženu ale soud už dříve obžaloby zprostil. Rozsudek není pravomocný, žalobkyně si ponechala lhůtu pro možné odvolání.
Pro účast na organizované zločinecké skupině a přijetí úplatku začalo Vrchní státní zastupitelství v Olomouci stíhat osm lidí. Souvisí to se zásahem kvůli přidělování bytů v Brně.
Policie aktuálně dělá domovní prohlídky na základě soudních příkazů. V posledních letech v Brně došlo k podobným zásahům v souvislosti s možným kupčením s byty a braním úplatků už několikrát.
Nynější závěr policistů podle obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Tomáše Svobody znovu posoudí státní zastupitelství. Státní zástupkyně má na přezkoumání usnesení jeden měsíc.
„Cílem vytvořeného dotazníku je zejména urychlení celého procesu a co nejmenší zatížení svědků, kteří jsou zpravidla prožitými událostmi traumatizováni,“ vysvětlila Barbora Kudláčková z NCOZ.
Detektivové jsou přesvědčení, že AVE CZ porušila zákon o odpadech na skládkách v Benátkách nad Jizerou, Čáslavi, Hořovicích a Mšenu, píše server Lidovky.cz.
Vznik nového útvaru oznámil v červnu policejní prezident Martin Vondrášek s tím, že bude mít zhruba 150 policistů. Centrála by měla začít fungovat v lednu 2023.
Stíhání pětice podnikatelů souvisí s družstvem Sumway. To slibovalo klientům vysoké výnosy z investic. Podnikatelé ale svěřené peníze podle policie využívali třeba k úhradě dluhů.
V kauze podezřelé zakázky Fotbalové asociace ČR na dezinfekci stadionů policisté obvinili šest fyzických a čtyři právnické osoby z podvodu a legalizace výnosů z trestné činnosti.
Serveru iROZHLAS.cz to potvrdil Jan Daněk, mluvčí pražských policistů, kteří na případu spolupracovali. Pokud se obviněným podaří prokázat vinu, hrozí jim ze zákona dva až deset let vězení.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ vyzývali ve videích na sociálních sítích Tušl s Čermákem.
Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu v souvislosti s milostí prověřovali podezření z podvodu, respektive z padělání a pozměňování lékařské listiny.
Patrik Tušl a Tomáš Čermák jsou stíhaní policií za pronásledování zdravotníků během covidové pandemie. Čermáka navíc policie viní i z propagace terorismu.
„Věc byla policejním orgánem odložena, a to vzhledem k zániku trestní odpovědnosti za přípravu k zvlášť závažnému zločinu,“ uvedl mluvčí Jaroslav Ibehej.
Smlouvy za téměř 114 milionů korun získali od pražského dopravního podniku podnikatelé obvinění v kauze Dozimetr kolem lobbisty Michala Redla a dnes už bývalého pražského náměstka Petra Hlubučka.
Podle Daniela našla policie cennosti pouze u Filipa. U sebe přiznal pouze nález flash disků a hodinek, které měl podle svých slov „vyměnit za opasek“. V rozhovoru vysvětluje i své zadržení s granáty.