narození

narození v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

V plzeňské zoo se narodilo mládě vzácného nosorožce. Lidé mohli porod sledovat on-line

V plzeňské zoo se v neděli narodila samička vzácného nosorožce indického. Váží 47 kilogramů. Mládě i matka, osmiletá Manjula, jsou v pořádku. Samice porodila v Plzni už svého druhého potomka; první Marušku před třemi lety a třemi dny. Porod i první okamžiky života mláděte mohli lidé sledovat na www.zooplzen.cz. Otec Baabuu, Manjula a mládě jsou jediní tři indičtí nosorožci chovaní v Česku, řekl v neděli mluvčí zoo Martin Vobruba.

|Štěpán Macháček, kov |Zprávy ze světa

Muslimové na celém světě si připomínají narození proroka Muhammada

Muslimové dnes oslavují narozeniny proroka Muhammada. Ve většině muslimských zemí je volný den a lidé si proroka připomínají četbou příběhů z jeho života. Takzvaný maulid je však v samotném islámu i předmětem sporů. Ultrakonzervativní směr salafíja oslavy Muhammedových narozenin zcela zakazuje a považuje je za novotu, která odporuje strohému duchu islámu, běžní muslimové však na přísné výklady příliš nedbají. O tom, jak se svátek slaví v Egyptě, se zajímal zpravodaj ČRo Štěpán Macháček.

|Milan Kocourek, Martin Hromádka |Zprávy ze světa

Hrníčky, bryndáčky, medvídci. Londýn zaplavily suvenýry připomínající narození prince

O nejnovějším přírůstku do britské královské rodiny, princi Georgovi z Cambridge, se toho od jeho narození před třemi týdny moc neví. Křtiny prý budou brzy, s rodiči bydlí střídavě v Londýně a na venkově za městem, ale to je tak asi všechno. Zato se suvenýry, které připomínají jeho narození, jakoby se roztrhl pytel.