Natascha Kampusch

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Natascha Kampuschová ukázala dům, který byl jejím vězením. Dostala ho jako odškodné

V srpnu to bude 10 let, co se v Rakousku znovu takříkajíc našla Natascha Kampuschová. Dívka tehdy utekla svému únosci, který ji 8,5 roku věznil ve sklepě. Osvobození Kampuschové se stalo celosvětovou senzací. Kromě náporu novinářů musela odrážet i spekulace, že o svém únosu nemluví pravdu, a že měl její věznitel komplice. Před desátým výročím útoku se Kampuschová znovu spojila s médii. Pokračuje tak příběh, o kterém si Rakušané mysleli, že už nemá co nabídnout.

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Na novém vyšetřování únosu Nataschy Kampuschové se bude podílet FBI

FBI a německý Spolkový kriminální úřad pomohou Rakušanům s novým vyšetřováním únosu Nataschy Kampuschové. Dívku, která strávila osm a půl roku uvězněná ve sklepě nedaleko Vídně, znal svého času celý svět. Případ se znovu otevírá, protože v něm zůstává mnoho nejasností. Kolem policejní práce, i kolem pachatele.

|Vojtěch Berger, Mariana Zapotilová |Zprávy ze světa

Kampuschová napsala knihu o svém únosu

Na pultech rakouských knihkupectví se dnes objeví dlouho očekávaná novinka s názvem 3096 dní. Jedná se o autobiografii Nataschi Kampuschové. Jméno knihy odkazuje na dobu osmi a půl roku, kterou mladá Rakušanka strávila v zajetí, převážně zavřená v malém sklepě. Jako desetiletou jí unesl Wolfgang Priklopil, Kampuschové se ale nakonec podařilo utéct. Její případ vzbudil svého času pozornost po celém světě.