Navalnyj

| ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

VIDEO: Žlutá kachnička Dimona Medveděva. Podívejte se na Navalného film o korupci

UVNITŘ FILM. Rusko zažilo největší protivládní protesty od roku 2012. Tisíce lidí demonstrovaly v osmdesáti ruských městech proti korupci ve vládě. Pochody inicioval předák ruské opozice Alexej Navalnyj, který stejně jako stovky dalších účastníků moskevské akce skončil na policejní stanici a v pondělí zamířil k přestupkovému soudu. Mohutné protesty spustil film Navalného týmu, který rozebírá údajně podezřelý původ bohatství premiéra Dmitrije Medveděva. Podívejte se v článku na jeho plné znění.

|Magdalena Slezáková |Zprávy ze světa

Exploze luxusu na obří dače u Medveděva. Prohlédněte si, co premiér Ruska skrývá za zdí

UVNITŘ VIDEO. Šestimetrová zeď, která se táhne do nedohledna – a za ní obrovský žírný pozemek, kde se majestátní stavby střídají s rybníčky, rafinovaným bazénem nebo soukromou sjezdovkou. Očím veřejnosti dosud skryté útočiště Dmitrije Medveděva natočil dron vyslaný Alexejem Navalným. Navedla ho přitom banální věc: houby v košíku, kterými se ruský premiér pochlubil na Instagramu.

| ČTK |Zprávy ze světa

Kritik Kremlu Navalnyj žádá spravedlnost. Chce kandidovat na prezidenta

Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj požádal nejvyšší soud, aby přezkoumal jeho případ a zrušil podmíněný trest, který mu brání kandidovat na ruského prezidenta ve volbách v roce 2018. Oznámil to dnes ruský list Kommersant. Navalnyj argumentuje rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva, podle kterého nebylo jeho odsouzení v pořádku a případ by měl být znovu posouzen.

|Jaromír Marek |Zprávy ze světa

Ruský opoziční aktivista Alexej Navalnyj po 15 dnech vyšel z vězení

Jeden z nejhlasitějších kritiků Kremlu, Alexej Navalnyj, opustil vězení. Odpykával si tam patnáctidenní trest za narušování veřejného pořádku. Toho se podle ruské justice dopustil, když v moskevském metru rozdával letáky s pozváním na protivládní demonstraci. Z té se nakonec stal smuteční průvod k uctění památky zavražděného opozičního lídra Borise Němcova.