návštěva

Britský ministr zahraničí nepojede do Ruska. Návštěvu Moskvy zrušil kvůli situaci v Sýrii

| ČTK |Zprávy ze světa

Britský ministr zahraničí Boris Johnson zrušil v sobotu návštěvu Moskvy plánovanou na pondělí. Důvodem je rostoucí napětí okolo Sýrie. Johnson v prohlášení uvedl, že jeho prioritou budou nadcházející rozhovory s jeho protějšky ze skupiny největších vyspělých ekonomik G7 o Sýrii a pokračující ruské podpoře syrského prezidenta Bašára Asada.

|Jan Suchan, Jakub Knoll |Fotbal

Mrzí mě to, řekl Jarolím k mizerné návštěvě v Mladé Boleslavi. Dánové však chtěli hrát blízko Praze

Byl to zápas, kvůli kterému nebylo potřeba vypustit duši. Několik fotbalistů Česka i Dánska dostalo před vzájemným přípravným duelem volno kvůli náročnému programu, větším i menším bolístkám a podobně k poslednímu reprezentačnímu utkání roku přistoupili také fanoušci. V nevlídném počasí jich do Mladé Boleslavi dorazilo pouhých 1763, což je nejmíň v historii samostatného českého národního týmu.

|Martin Balucha |Zprávy ze světa

Držitel Nobelovy ceny tančil ještě v 85 letech v pražském klubu, vzpomíná bývalý velvyslanec

Do Izraele míří kondolence z celého světa. Bývalý prezident Šimon Peres zemřel ve středu ráno ve věku 93 let. Nositel Nobelovy ceny míru navštívil v minulosti několikrát také Českou republiku. „Peresovi bylo 85 let a po státní večeři šel do jednoho z pražských klubů, kde dokonce tancoval,“ vzpomíná na významného politika bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar.

|Filip Nerad |Zprávy z domova

Merkelová přijede do Prahy ve čtvrtek, potvrdil Berlín. Chystají se na ni příznivci i odpůrci

Německá vláda oficiálně potvrdila návštěvu kancléřky Angely Merkelové v Praze. Přijede příští čtvrtek a s českými představiteli bude mluvit hlavně o tom, jak by měla Evropská unie fungovat po odchodu Británie. Rozhovory se zaměří také na spolupráci v dopravě, vědě a výzkumu. Malý prostor má naopak dostat uprchlická krize. Kvůli návštěvě kancléřky se bude v Praze na několika místech demonstrovat.