Nečas

Nečas v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

'Ach Jano Jano.' Nečasová si důvěrně a čile psala s Rittigem a jeho právníkem

Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (nyní Nečasová) si ve funkci „důvěrně“ psala s lobbistou Ivem Rittigem a „čile“ korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má ČTK k dispozici. Podle soudu vyvstává „závažná otázka“, nakolik o tom byl informován Nečas.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Exposlanci ODS z takzvané kauzy trafik si podle obžaloby vydělali stovky tisíc i miliony

Exposlanec ODS Ivan Fuksa si podle žalobců vydělal po odchodu ze sněmovny deset milionů korun za jediný rok. Marek Šnajdr dostal za tři čtvrtě roku celkem zhruba půl milionu korun. Vyplývá to z obžaloby, která označuje jejich lukrativní místa ve státních firmách jako úplatek za složení poslaneckých mandátů. Radiožurnál má materiál k dispozici.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

'Poslanecké trafiky' řeší Králová. Soudkyně, která už o Nagyové rozhodovala

Případ takzvaných trafik pro poslance, ve kterém jsou obžalováni expremiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana Nečasová, dříve Nagyová, a někdejší vysoce postavený úředník Roman Boček, bude posuzovat soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová. Informoval o tom dnes server Česká justice. Králová už dříve zprostila Nečasovou a další obžalované viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování někdejší Nečasovy manželky Radky.

Státní zástupce obžaloval expremiéra Nečase a jeho ženu kvůli uplácení poslanců funkcemi

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Žalobci z olomouckého vrchního státního zastupitelství podali podle informací České televize u Obvodního soudu pro Prahu 1 žalobu na bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženu Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Viní je z uplácení poslanců funkcemi. Kromě expremiéra a bývalé šéfky jeho kabinetu čelí v případu takzvaných trafik pro poslance obžalobě také někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Nečasovou žalobci zároveň obžalovali kvůli případu krácení daní za luxusní dary, který spojili s kauzou trafik.

| ČTK, Evelyna Kulíšková, mka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud zprostil obžaloby Nečasovou i zpravodajce v kauze zneužití vojenské tajné služby

Soud zprostil Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, obžaloby v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování manželky tehdejšího premiéra Petra Nečase. Stejně soud rozhodl i u bývalých šéfů vojenské tajné služby Ondreje Páleníka a Milana Kovandy i zpravodajce Jana Pohůnka. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se odvolal.

|Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Kauza Nagyová: Nečas u soudu popřel sledování své tehdejší ženy Radky

Expremiér Petr Nečas vůbec poprvé promluvil ke kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Na policii totiž celou dobu odmítl vypovídat. U soudu dnes jako svědek popřel, že by v roce 2012 někdo sledoval jeho tehdejší manželku Radku. Po jednání řekl, že se nic nezákonného nestalo. Hlavní obžalovanou v případu je Nečasova současná žena Jana, dříve Nagyová. Podle státního zástupce se ji Nečas snažil očistit.

| mta, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Nečasová se cítí nevinná, soud vyloučil veřejnost z projednávání její kauzy

Soud vyloučil veřejnost z projednávání kauzy Jany Nečasové, dříve Nagyové. V případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství se totiž můžou objevit utajované skutečnosti. Bývalá šéfka premiérova kabinetu dopoledne vypovídala za zavřenými dveřmi necelé dvě hodiny. Ve své výpovědi odmítla zneužití Vojenské rozvědky.

| kov, Vojtěch Koval, Vladimír Křivka |Zprávy z domova

Kauza trafik pro exposlance ODS není pro státní zástupce ani po roce uzavřená

Nesmířili se s daňovou politikou vlády, proto se raději vzdali poslaneckého mandátu. Řeč je o trojici exposlanců za ODS. Když ale Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa opouštěli v listopadu 2012 sněmovnu, byl to údajně zároveň obchod ve stylu „něco za něco“. Za to, že nepoloží Nečasův kabinet, si podle policejní verze domlouvali uplatnění ve státní správě. I rok od začátku kauzy Nagyová, kvůli které nakonec padla Nečasova vláda, se justice stále pře, zda to byla běžná politická dohoda, nebo korupce.