Návrh rozpočtu, který musí schválit obě komory kalifornského parlamentu do 15. června, počítá také s příspěvkem na měsíční platby zdravotního pojištění pro rodiny se středními příjmy.
Několik soudů nižší instance Trumpovo rozhodnutí zablokovalo a pře se dostala až k nejvyššímu soudu. Ten se v úterý ale odmítl sporem zabývat, a verdikt nižších soudů tak zůstává v platnosti.
Loď Aquarius, kterou provozují humanitární organizace SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic (MSF), čeká na povolení k zakotvení od minulého pátku, kdy u libyjských břehů vzala na palubu 141 migrantů.
Rodiče a děti jsou mnohdy drženy na různých místech USA daleko od sebe. Stává se, že se ztratí záznamy a chybějící část rozdělené rodiny je složité dohledat.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa odmítá odpovědnost za skokový nárůst počtu dětí migrantů, které americké úřady na hranicích s Mexikem odebraly rodičům.
Děti by měly být umísťovány do takzvaného „ochranného opatrovnictví“. V praxi to znamená, že jsou odvezeny do zvláštních záchytných zařízení, která se často nacházejí stovky kilometrů daleko.
Rakouští policisté zadrželi na dálnici 13 nelegálních migrantů z Nigérie. Jeli českým autobusem, během prohlídky v něm jednotky našly také několik kilogramů konopí.
Cizinecká policie v úterý na svých stránkách zveřejnila statistiku nelegální migrace v České republice za rok 2017. Celkový počet zjištěných nelegálních migrantů meziročně klesl na 4738 cizinců.
Pořádková policie zadržela při jednodenní kontrole na železnici jedenáct nelegálních migrantů. Byli mezi nimi Íránci, Pákistánci nebo třeba občan Maroka. Policisté většinu z nich odvezli do záchytných zařízení a zahájili s nimi řízení o vyhoštění.
Pravicoví radikálové v noci na dnešek zablokovali ubytovnu pro uprchlíky v saském městě Heidenau u Drážďan. Aby mohl po půlnoci autobus s novými žadateli o azyl k ubytovně projet, musela policie radikály rozehnat slzným plynem.
Bývalá věznice v Drahonicích na Lounsku se promění na zařízení pro uprchlíky. Obec Lubenec, pod který Drahonice spadají, s tím ale nesouhlasí. Petici proti záměru ministerstva vnitra podepsalo už více než dvanáct stovek místních. Podle místního starosty se ale rozhodnutí ministerstva stejně neubrání.
Jihomoravský kraj se připravuje na možnou migrační vlnu. Dnes se sešla bezpečnostní rada kraje spolu se zástupci obcí s rozšířenou působností, kteří dostali za úkol prověřit možnosti případné pomoci uprchlíkům. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška z ČSSD se připravuje také policie, která by v budoucnu mohla povolat další síly.
Osobnosti české vědy protestují proti údajnému nárůstu xenofobie ve společnosti. Už přes 700 vědců a akademiků podepsalo petici, která mimo jiné vyzývá české politiky, aby nezneužívali téma uprchlíků k mocenskému boji.
Až osm uprchlických rodin by mohlo najít azyl v Bystřici pod Hostýnem. Svůj objekt zde nabídla Českobratrská církev evangelická, podle které by v areálu mohli cizinci žít a časem si najít i práci. Radnici ani místním obyvatelům se ale tento nápad příliš nezamlouvá.
Policisté v Ústeckém kraji se ve velkém zaměřili na kontrolu migrace. Od rána hlídkovali na čtyřech různých místech na silnicích i ve vlacích. Nevěnovali se jen hlavní migrační cestě, tedy dálnici D8, ale také vedlejším silnicím. Od začátku roku zadrželi víc než 200 migrantů.
Ministerstvo vnitra čeká, že do Česka přijde příští rok 5000 až 7000 nelegálních migrantů. Letos jich bylo kolem tří a půl tisíce. Ministři se proto dohodli, že vnitro letos dostane na řešení uprchlické krize skoro čtvrt miliardy korun.
V Česku za poslední měsíce dramaticky přibylo nelegálních běženců. Chtějí se odsud dostat na Západ, kde na ně podle jejich představ čeká lepší život. Jen za první čtyři měsíce tohoto roku cizinecká policie zadržela 870 cizinců, kteří mířili do Německa. To je dokonce o 150 migrantů více, než se snažilo do Spolkové republiky dostat za celý minulý rok.
V Česku loni přibylo odhalených nelegálních cizinců. Policie zaznamenala 4800 takových případů, což představuje meziroční nárůst o 669 osob. Mezi nejčastěji zastoupené národnosti patří Ukrajinci, Kuvajťané a Rusové, více než trojnásobně pak vzrostl počet nelegálně pobývajících občanů Sýrie.