„Celkem 159 milionů Kč vynaložených na plnění vybraných strategických cílů elektronizace zdravotnictví k jejich splnění nevedlo,“ konstatuje Nejvyšší kontrolní úřad.
Pětapadesátiletá pražská lékařka způsobila smrt z nedbalosti pacientce, která byla na plastické operaci prsou. Dostala od soudu peněžitý trest 756 000 korun a na tři roky bude muset zastavit činnost.
„Katetr se díky kryoenergii přimrazí do místa, kde má energii aplikovat. Mražení samo působí destrukci,“ vysvětluje kardiolog Nemocnice na Homolce, který dokončil zákrok u třetího pacienta v Česku.
Kardiolog Petr Neužil nemá s podvodnou stránkou nic společného a od jejího obsahu už se veřejně distancuje. Jak vysvětluje pro Ověřovnu iROZHLAS.cz, nic z toho, co stránka uvádí, nikdy neřekl.
Babáková i Michal se žalobou původně domáhali každý dvou milionů korun. Své požadavky vzali částečně zpět, protože ministerstvo následně vypořádalo jejich nároky na náhradu majetkové škody.
Gremlicova firma v žalobě argumentuje chybou v pasportu, podle které měla úklidová firma dostávat za svou práci od Bulovky méně peněz. Nemocnice ale tvrdí, že firma cena byla dohodnutá smlouvou.
Každý rok přibývá v Česku podle odhadů oftalmologů přibližně 100 pacientů s nádorem oka. Vůbec nejrozšířenějším nitroočním nádorem u dospělých je oční melanom.
Ztráta sluchu, zvonění v uších nebo závratě – i tyto příznaky mohou stát za tzv. schwannomem, tedy nezhoubným nitrolebním nádorem, který se dá odstranit pomocí mikrochirurgického zákroku.
„Trest považujeme za zákonný. Sice za mírný, ale nikoliv nepřiměřeně,“ uvedl k podmínkám schválené dohody předseda senátu pražského městského soudu Lukáš Slavík.
Podle verdiktu úmyslně nepodali v roce 2016 v Česku daňové přiznání a nezaplatili daň z příjmů právnických osob, a to konkrétně „nastrčených“ společností Varvadi Limited a Certonia Trading Limited.
Už dříve Ústavní soud odmítl stížnost dalšího aktéra kauzy, právníka Davida Michala. Vyslechl si dvouletý trest podmínečně odložený na stejně dlouhou dobu a peněžitou sankci 2,4 milionu korun.
Už deset let se v Nemocnici Na Homolce v Praze provádějí tzv. awake operace mozku, kdy je pacient během zákroku probuzen z narkózy. Proč je to nutné, vysvětluje reportáž Andrey Skalické přímo ze sálu.
Další pražské nemocnice zatím návštěvy neomezily, v době chřipkové epidemie nebo při vrcholech epidemie covidu-19 v předchozích dvou letech bývají zákazy návštěv běžné.
„Ústavní stížností stěžovatel toliko prosazuje svůj pro sebe příznivý náhled na skutkový stav, který však neodpovídá skutkovému stavu tak, jak jej zjistily obecné soudy,“ stojí v usnesení.
„Problém nádorového onemocnění plic je, že dlouho trvá období, kdy pacienti nemají příznaky, které by lékaře na diagnózu navedly. Proto je důležité rizikové pacienty najít,“ tvrdí primář chirurgie.
Soud uložil Michalovi také peněžitý trest ve výši 3,65 milionu korun a na deset let mu zakázal vykonávat advokacii. Überallovi potvrdil odvolací senát pětiletý trest a musí zaplatit 500 000 korun.
Třetí větev kauzy spadá do období let 2006 až 2011 a zahrnuje mimo jiné zmanipulování tendru nemocnice na dodání zařízení pro pracoviště navigované neurochirurgie.
Z dřívějších informací je zjevné, že návrh se vedle Dbalého týká jeho bývalého náměstka Michala Toběrného a Jana Valtra, jenž figuruje v jiných kauzách jako spolupracovník lobbisty Iva Rittiga.
Užívání drog člověku podlomí zdraví a případná stresující situace pro něj může skončit tragicky. Podle primáře kardiologického oddělení Petra Neužila to může platit i v případě policejního zásahu.
Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, toho času vězeň ruzyňské káznice, se dočkal trestu i v další části své korupční kauzy. Tentokrát trestu úhrnného.
Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb.
Michal je pravomocně odsouzený za podplacení někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého. Figuroval rovněž v některých kauzách spojených s lobbistou Ivem Rittigem.