New York Times

|Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Babiš je politický outsider podobný Trumpovi, píše NYT. Můj vzor je spíš Bloomberg, reaguje ministr

Politici, kteří napříč střední Evropou zvěstují populistické poselství a slibují, že svrhnou zajetý establishment. Právě jim hraje do karet zvolení Donalda Trumpa, píše deník The New York Times. Mezi šesticí politiků, kteří se podle autora článku Trumpovi podobají, se objevuje také český ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO. Ten se svým zařazením ale nesouhlasí. „Naprosto neakceptuji, v jakém kontextu se v NYT ocitám. Nemám nic společného ani s polskými či jinými antisemity, ani s erotomanem Kollárem ze Slovenska,“ uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

| ČTK, dp |Zprávy ze světa

Trumpovi lidé během kampaně opakovaně komunikovali s ruskými agenty, tvrdí New York Times

Členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během loňské prezidentské kampaně opakovaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Podle středeční zprávy amerického listu The New York Times to vyplývá z nahrávek telefonních hovorů, o kterých ho informovali čtyři současní i bývalí vysoce postavení představitelé Spojených států.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

S Trumpem se kvůli zmatkům v jeho týmu nedokážou spojit zahraniční státníci, píší The New York Times

Nově zvolený americký prezident Donald Trump popírá zprávy o chaosu při sestavování svého vládního týmu. Předávání moci v Bílém domě provázejí průtahy, vyhazovy a vnitřní spory mezi republikánovými poradci. Kritice čelí i kandidát na post ministra zahraničí Rudolph Giuliani, a to kvůli možnému střetu zájmů během svého dřívějšího podnikání v zahraničí.

| mah |Zprávy ze světa

Neplýtvejte svými hlasy. Pokud Clintonová vyhraje, zažalujeme ji, hrozí Trumpův poradce

Pokud Hillary Clintonová vyhraje volby a stane se prezidentkou Spojených států, budeme pracovat na jejím impeachmentu, hrozí republikánští příznivci jejího oponenta Donalda Trumpa. Demokratku plánují přinejmenším zaměstnat nekonečnými vyšetřováními a všemožně ji zdržovat. Na sliby, kterými se odpůrci Clintonové včetně Trumpa snaží během pár posledních dnů ovlivnit voliče, upozorňuje v komentáři redakce The New York Times.

|Lenka Kabrhelová, Dominika Píhová |Zprávy ze světa

Byl jako chobotnice, jeho ruce byly všude. Deník NYT zveřejnil příběhy žen, které Trumpa viní z obtěžování

Kolem republikánského kandidáta Donalda Trumpa se rozhořel další skandál. Dvě ženy ho skrze své příběhy v americkém deníku New York Times viní ze sexuálního obtěžování. Trumpův štáb obvinění odmítl s tím, že jde o „fikci". Právník republikánského kandidáta požaduje stažení článku z webu a deníku pohrozil žalobou. Podobné příběhy se nedlouho po New York Times objevily i v dalších amerických médiích.