Světový potravinový program OSN odhaduje, že problémem akutního nedostatku potravin trpí více než 345 milionů lidí. To je dvojnásobek oproti roku 2019.
Ruská selhání jsou podle deníku hlubší, než se dosud vědělo. Zkoumání nejrůznějších okolností odhalilo ohromující kaskádu chyb, které začaly u Putina a pokračovaly ještě dlouho poté, co vyslal vojáky.
Cílem amerického prezidenta je zvrátit agresi Moskvy tím, že ruské plány odhalí veřejnosti. NYT si ale klade otázku, zda to naopak nevede k povzbuzení Putina, aby situaci kolem Ukrajiny dál eskaloval.
Hromadění ruských vojsk a techniky na hranici s Ukrajinou vyvolává rostoucí obavy z hrozby vojenské akce. Proč se situace vyhrocuje právě teď? A kdo a jak ji může zklidnit?
„Je to zmanipulované, je to nesmysl. New York Times je totální antitrump a o nezávislosti některých novinářů si můžeme povídat. Je podivné, že jsem dával interview někdy v září a vyšel teď.“
Ve většině zemí střední a východní Evropy si unijní zemědělské dotace v neprůhledném prostředí rozděluje hrstka mocných, kteří mají styky, napsal list The New York Times.
Oznámení šéfa BIS, že Moskva v tuzemsku budovala svou zpravodajskou síť, znovu upozornilo na aktivity ruských agentů na Západě. Co víme o jednotce, která má v tomto snažení hrát klíčovou roli?
Jméno stěžovatele odmítají jeho právní zástupci zveřejnit s tím, že by mohl být ohrožen. Rozhovor z 25. července podle newyorského listu osobně neslyšel, věděl o něm od pracovníků Bílého domu.
Rusko ani nemusí vynakládat velké úsilí, soudí američtí špionážní analytici. Důvodem je podle nich náklonnost, kterou Trump chová k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.
Československo ještě neexistovalo, ale přední světové noviny už o něm psaly. Velmi intenzivně třeba deník New York Times. Uprostřed srpna 1918 věnoval myšlence československého státu titulní článek.
Zakladatel a ředitel Facebooku Mark Zuckerberg se omluvil za chyby při nakládání s daty víc než 50 milionů lidí. K těm se podle deníku New York Times neoprávněně dostala firma Cambridge Analytica.
Americký prezident Donald Trump vyhlásil takzvané Fake News Awards. Anticeny udělil médiím i konkrétním novinářům, které považuje za nejvíc předpojatá vůči jeho osobě.
Více než 20 let po přechodu k demokracii zůstává JAR zemí ekonomických rozdílů, které kopírují rozdělení bohatství z dob apartheidu. Podle NYT segregace černošské většiny přetrvává.
Film Na střeše s náhle zesnulým hercem Janem Třískou chtějí autoři i přes tragickou událost natočit jako poctu Třískovi. Na herce vzpomínají i jeho herečtí kolegové i zahraniční média.
Schůzka nejstaršího syna amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruskou právničkou blízkou Kremlu se konala po žádosti z Moskvy, říká to mediální agent, který měl setkání zprostředkovat.
Politici, kteří napříč střední Evropou zvěstují populistické poselství a slibují, že svrhnou zajetý establishment. Právě jim hraje do karet zvolení Donalda Trumpa, píše deník The New York Times. Mezi šesticí politiků, kteří se podle autora článku Trumpovi podobají, se objevuje také český ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO. Ten se svým zařazením ale nesouhlasí. „Naprosto neakceptuji, v jakém kontextu se v NYT ocitám. Nemám nic společného ani s polskými či jinými antisemity, ani s erotomanem Kollárem ze Slovenska,“ uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.
Členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během loňské prezidentské kampaně opakovaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Podle středeční zprávy amerického listu The New York Times to vyplývá z nahrávek telefonních hovorů, o kterých ho informovali čtyři současní i bývalí vysoce postavení představitelé Spojených států.
Nově zvolený americký prezident Donald Trump popírá zprávy o chaosu při sestavování svého vládního týmu. Předávání moci v Bílém domě provázejí průtahy, vyhazovy a vnitřní spory mezi republikánovými poradci. Kritice čelí i kandidát na post ministra zahraničí Rudolph Giuliani, a to kvůli možnému střetu zájmů během svého dřívějšího podnikání v zahraničí.
Pokud Hillary Clintonová vyhraje volby a stane se prezidentkou Spojených států, budeme pracovat na jejím impeachmentu, hrozí republikánští příznivci jejího oponenta Donalda Trumpa. Demokratku plánují přinejmenším zaměstnat nekonečnými vyšetřováními a všemožně ji zdržovat. Na sliby, kterými se odpůrci Clintonové včetně Trumpa snaží během pár posledních dnů ovlivnit voliče, upozorňuje v komentáři redakce The New York Times.
Kolem republikánského kandidáta Donalda Trumpa se rozhořel další skandál. Dvě ženy ho skrze své příběhy v americkém deníku New York Times viní ze sexuálního obtěžování. Trumpův štáb obvinění odmítl s tím, že jde o „fikci". Právník republikánského kandidáta požaduje stažení článku z webu a deníku pohrozil žalobou. Podobné příběhy se nedlouho po New York Times objevily i v dalších amerických médiích.
Přední americký deník New York Times se pokusili napadnout hackeři, uvedla americká televize CNN. Deník zaznamenal v posledních měsících několik pokusů o útok. Do vyšetřování je zapojená americká FBI a další bezpečnostní složky. Podle zdrojů CNN je velmi pravděpodobné, že za útokem stojí ruské tajné služby.