Noc divadel

|Kateřina Svátková |Divadlo

Setkání s herci i prohlídky zákulisí. K Noci divadel se v noci na neděli připojí na 130 scén

Prohlédnout si divadelní zákulisí, setkat se s herci a vyzkoušet si, co dělají scénografové. To slibuje Noc divadel. Do mezinárodního projektu se letos česká divadla zapojí počtvrté. Na velkou část programu je třeba se předem zaregistrovat na webu. Divadlo, které se chce do projektu přihlásit, musí připravit speciální program. Některá divadla se otevřou už odpoledne, nejčastěji s programem pro rodiny s dětmi.

|Martina Pelcová, Klára Fleyberková, msk |Divadlo

Noc, kdy divadla nespí, nabídla prohlídky zákulisí, cyklojízdy i klaunský program

Dnes v noci ožila více než stovka divadel po celé republice. Druhý ročník projektu Noc divadel zavedl návštěvníky do zákulisí, ukázal jim, jak se dělá inscenace a seznámil je s jejich oblíbenými herci. Ti sportovně založení navíc mohli v hlavním městě objíždět divadla na kole. Organizátoři se totiž tentokrát spojili se sdružením Automat a připravili několik speciálních tras.

|Ondřej Vaňura |Regiony

Zájemci si mohli prohlédnout zákulisí divadla ve Vysokém nad Jizerou

Přes 80 souborů se po celém Česku zapojilo do prvního ročníku Noci divadel. V řadě evropských zemí se koná od roku 2008. Každoročně tak třetí listopadovou sobotu v noci do divadel vyráží tisíce lidí. Milovníci divadla si přišli na své i ve Vysokém nad Jizerou v Krkonoších. Tamní divadelní spolek Krakonoš je vůbec nejstarším ochotnickým souborem v celé republice.