„Nejsme osobně proti jednotlivým hráčům, jsme proti vládě. Měli byste se ale vyjádřit k tomu, co vedení vaší země provádí. Chceme mít jistotu, že jste proti,“ vyzvala Svitolinová ruské sportovce.
Rozhodnutí pořadatelů londýnského grandslamu čtyřiatřicetiletý Srb označil za šílené. „Vždycky budu odsuzovat válku a nikdy ji nebudu podporovat, protože sám jsem dítě války,“ řekl Djoković.
Osmadvacetiletý Veselý se v Dubaji probojoval do hlavní soutěže z kvalifikace a díky postupu mezi čtyři nejlepší hráče se vrátí do první stovky světového žebříčku.
Když se Jakubovi Menšíkovi objevila na mobilu zpráva od Novaka Djokoviće, nevěřil svým očím. Pak se českému mladíkovi splnil sen a mohl strávit několik dní po boku aktuálně nejlepšího tenisty světa.
„Rozhodnutí, která mají vliv na mé tělo, jsou pro mě důležitější než tituly nebo cokoli jiného. Snažím se být v souladu se svým tělem, co nejvíce to jde,“ uvedl Djoković.
„Není potřeba evidence. Jde o zdravý rozum a lidskou zkušenost. Ikonická hvězda tenisu by mohla ovlivnit zejména mladé, kteří by ji mohli napodobovat,“ stojí v prohlášení.
Srbský tenista není proti covidu-19 očkovaný, což mu spolu s nejasnostmi ohledně jeho prodělání nemoci znemožnilo start na právě probíhajícím turnaji Australian Open.
První hráč světa musí opustit Austrálii, do které mu hrozí zákaz vstupu na tři roky. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně.
Jestli je na světě národ, který k dokonalosti dovedl mučednický komplex, jsou to Srbové. Porážka na Kosově poli (1389!) je základem jejich národního sebeuvědomění.
Spor srbského tenisty Novaka Djokoviće s australskými úřady rozděluje mínění světových tenisových špiček i veřejnosti. Jaké argumenty zaznívají v samotné Austrálii?
Právníci v Srbsku řekli, že porušení přísných pravidel izolace v zemi je trestným činem podle článku 248 trestního zákoníku a hrozí za něj pokuta nebo trest odnětí svobody až na tři roky.
Právníci srbského tenisty Novaka Djokoviće předložili úřadům další dokumenty, které mu mají pomoci zajistit vízum. Djoković ale přiznal, že se pozitivní zúčastnil rozhovoru.
„Sled událostí vedoucích k pondělnímu rozhodnutí soudu škodí na všech frontách. Včetně rozpoložení Novaka a jeho přípravě na Australian Open,“ stojí v oficiálním prohlášení ATP.
Voráčová se u protinožců dostala do podobných problémů jako nejlepší tenista světa Novak Djoković. Do země přicestovala na konci prosince, týden v Austrálii strávila a odehrála i jeden zápas.
Bývalý šéf britské Strany pro brexit Nigel Farage jako gesto podpory Djokovićovi navštívil jeho rodinu, za což ho zkritizoval britský tenista Andy Murray.
Soud projednávání Djokovićova případu odročil na pondělí 10. ledna. Do té doby ale musí rodák z Bělehradu přečkávat v nechvalně proslulém hotelu pro uprchlíky.
„Bohatý svět sice Nolemu nedovolí pokračovat v tenise, ale odhalí tak svou pravou tvář a odstartuje tak daleko vážnější hru,“ řekl srbským médiím Srdjan Djoković.