objektivita

|Petr Vavrouška, kap |Zprávy ze světa

Rada pro vysílání potrestala slovenskou televizi za zpravodajství o Ukrajině

Rada pro vysílání udělila slovenské televizi sankci za zpravodajství o dění na Ukrajině. Členům rady se nezdálo dost objektivní a nestranné. Slovenská televize ale tvrdí, že objektivní je. Informování o Ukrajině je na Slovensku citlivým tématem. Slovenská televize je součástí Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS), která vznikla sloučením Slovenského rozhlasu a Slovenské televize v lednu 2011.

|Tomáš Bystrý, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Dvořák chce od rady ČT ujištění, že vznik komise pro hodnocení objektivity byl správný

Generální ředitel České televize Petr Dvořák požádal členy Rady České televize, aby mu znovu odsouhlasili postup při hodnocení objektivity zpravodajství. Na údajné tlaky nadřízených si v říjnu stěžovali někteří redaktoři a v listopadu kvůli tomu vznikla i speciální komise. Tu ale opustili už dva členové a podle Dvořáka její fungování zpochybňuje předseda rady Milan Uhde.

|Václav Pešička, Kristina Winklerová |Zprávy ze světa

V Káhiře pokračuje proces s Mubarakem, soudce prý podjatý není

V Káhiře dnes po dvouměsíční prestávce pokračuje proces, v němž je bývalý egyptský prezident Husní Mubarak obžalován z korupce a spoluúčasti na zabití účastníků protivládních demonstrací. Souzeni jsou také jeho dva synové, bývalý ministr vnitra a vysocí policejní důstojníci, kteří jsou obviněni z podílu na zabíjení demonstrantů a ze zneužití moci. Všichni ale obvinění popírají.