obvodní soud

obvodní soud v textech na iROZHLASU

| ČTK, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Katarský princ odškodnění nedostane, rozhodl soud. Stát ale musí zaplatit soudní výlohy

Katarský princ Hámid bin Abdal Sání nemá nárok na odškodné od českého státu za dobu strávenou nezákonně ve vazbě. Rozhodl o tom soud, který ale zároveň uznal, že Sáního práva byla porušena. Verdikt zatím není pravomocný. Sání, který byl v Česku po vleklém procesu odsouzen za sexuální styky se školačkami k 11 měsícům vězení a k vyhoštění, požadoval 225 000 korun.

| ČTK |Zprávy z domova

Policisté, kteří zasahovali v kavárně proti vražedkyni ze Smíchova, jsou vinni, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Kauzu Nečasové a vojenské rozvědky rozhodne jiný senát. Soudkyni Králové případ vzali

V případu údajného zneužití vojenské rozvědky Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) bude u Obvodního soudu pro Prahu 1 rozhodovat nově soudkyně Pavla Hájková. Odvolací městský soud v Praze rozhodl o odebrání kauzy dosavadní soudkyni Heleně Králové. Změna soudce je součástí verdiktu, kterým městský soud zrušil i osvobozující rozsudek Králové nad zpravodajci a Nečasovou těsně před koncem roku. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud projednává kauzu Nečasové. Její právník požaduje dovýslech expremiéra

Přesně před třemi lety zasahoval ÚOOZ na Úřadu vlády. Několik dní poté rezignoval na post premiéra a předsedy ODS Petr Nečas. Dnes začal soud znovuprojednávat jednu z větví celé kauzy - údajné zneužití Vojenského zpravodajství. Bývalou vrchní ředitelku vládního kabinetu Janu Nečasovou, dřív Nagyovou loni soud zprostil viny. Odvolací senát ale verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání.

|Markéta Chaloupská, Janek Kroupa |Zprávy z domova

Odvolaný soudce Čonka chce funkci zpět. Přišel o ni kvůli manipulaci se spisy

Soudce obvodního soudu pro Prahu 6 Roman Čonka byl před dvěma týdny zbaven taláru. Do své funkce se chce vrátit - podá ústavní stížnost nebo návrh na obnovu řízení. Čonka podle verdiktu manipuloval se spisy a protahoval trestní řízení v 78 případech. Minulý týden na to upozornila MF Dnes. Případem se však reportéři ČRo zabývají už od konce minulého roku. Přišli na konkrétní pochybení, kvůli kterým mimo jiné Nejvyšší soud zbavil Čonku funkce.