Osobní kouč Vratislav Hlásek odmítl obvinění ze sexuálního nátlaku vůči klientkám. Podle něj ženy podstupovaly metody dobrovolně, státní zástupkyně oponuje, že zneužil svého postavení autority.
Ústavní soud se v půlce května zastal bývalého kriminalisty Josefa Polanského. Tomu soud nižší instance v minulosti zamítl žádost o obnovu případu bez toho, aby se Polanský mohl k věci vyjádřit.
Redakce iROZHLAS.cz prostudovala usnesení policie, kterým téměř devadesátiletého muže obvinila, a také jeho složku uloženou v Archivu bezpečnostních složek v Brně.
Jakub Jašek byl za schvalování válečných zločinů stíhán již dříve. Soud ale vrátil případ zpět policii k došetření. Vedle loga wagnerovců měl na protestu i písmeno Z, ruský symbol války na Ukrajině.
Soud muže uznal vinným z poškození cizí věci, násilí proti skupině obyvatel a výtržnictví. Součástí verdiktu je i povinnost ve zkušební době podle svých sil nahradit škodu. Rozsudek je pravomocný.
Na rok mu navíc soud zakázal pobyt na území Prahy, měl by také zaplatit 12 000 korun jako peněžitý trest. Podezřelý byl z trestného činu popírání, zpochybňování a schvalování genocidia.
Lisková o současné místopředsedkyni sněmovny na facebooku šířila lživé informace, že požaduje rozdávání bytů uprchlíkům. Richterová kvůli tomu čelila útokům v kyberprostoru, včetně výhrůžek zabitím.
Sám odsouzený se k trestnému činu přiznal a premiérovi Andreji Babišovi (ANO) zaslal dva omluvné dopisy. Za vydírání a výhrůžky smrtí mu hrozilo dva až osm let za mřížemi.
Obžalovaní se podle rozsudku na pronájmu domlouvali a dopustili se tím trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Rozsudek je nepravomocný, všichni obvinění se na místě odvolali.
Pražský městský soud bude nyní řešit, kde se bude o omluvě nakonec rozhodovat. Nespala pro Seznam Zprávy odmítl podezření, že žalovaná strana soudní jednání pouze zdržuje obstrukcemi.
Soud dospěl k závěru, že pokud výrok nemá souvislost s výkonem prezidentské funkce, nese odpovědnost sám prezident. Za nepravdivá slova se na základě zrušeného verdiktu omlouvalo ministerstvo financí.
Vazebně stíhaný soudce Zdeněk Sovák a jeho známý měli podle policejního obvinění nabízet stavební firmě Metrostav, že za 50 milionů ovlivní odvolací rozsudek v jejich prospěch.
Slova prezidenta Miloše Zemana na adresu novináře Ferdinanda Peroutky se řeší přes pět let. Pražský městský soud minulý týden pravomocně rozhodl, že se stát musí za jeden ze Zemanových výroků omluvit.
Obvodní soud v listopadu rozhodl, že graffiti na pilíř Karlova mostu nastříkali Wittig a jeho třiadvacetiletý bratr Niclas Steiger. Oběma uložil stejné podmíněné a peněžité tresty.
Podvodní taxikáři zákazníkům účtovali mnohonásobně vyšší jízdné, než nařizuje magistrát. Organizovali také výběr úplatků pro referenta v oddělení pro kontrolu taxislužby.
Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu zamítl žalobu bývalého ředitele Národní galerie Praha (NGP) Jiřího Fajta, který tvrdil, že jeho květnová výpověď z galerie byla neplatná.
Niclas Steiger vypověděl, že si myslel, že nápis stříká na odlehlou zeď, a ne na pilíř mostu. Graffiti na stěnu nasprejoval podle své výpovědi sám. Jeho bratr Benjamin Wittig vinu popřel.
Závozník z Kladna odmítal, že by zdviženou pravicí vyjadřoval své sympatie k neonacismu. Tvrdil, že pouze uklidňoval situaci mezi odpůrci a příznivci SPD.
Incident se stal na demonstraci „proti diktátu Evropské unie“, kterou hnutí Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou pořádalo v dubnu na Václavském náměstí v Praze
Ministerstvo financí se proti rozsudku odvolalo, jak už na začátku září potvrdila pro iROZHLAS.cz jeho mluvčí Šárka Šmolíková. Sporem by se po odvolání měl zabývat Městský soud v Praze.
Lhůta pro odvolání vypršela ve čtvrtek. Preizdent Zeman se dříve nechal slyšet, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Ten se posléze proti jeho slovům bránil u soudu.