obžalovaní

| ČTK |Zprávy z domova

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za posprejování HateFree podniků nacistickými symboly

Pražská policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli posprejování kaváren a obchodů zapojených do projektu HateFree neonacistickými symboly. U pátého obviněného stíhání podmíněně zastavila, uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Čtveřice údajných spolupachatelů čelí obvinění z poškození cizí věci a z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

|Tomáš Kopecký |Regiony

Soud v Ústí pokračuje ve výslechu obžalovaných v kauze machinací s eurodotacemi

Krajský soud v Ústí nad Labem pokračoval v hlavním líčení v kauze údajných machinací s dotacemi v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad. Obžalobě z ovlivnění projektů za 1,4 miliardy korun čelí osm lidí, mezi kterými jsou tři bývalí ředitelé úřadu Petr Kušnierz, Petr Vráblík a Pavel Markvart nebo někdejší náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda.

|Jana Čermáková, Petr Medek, mta, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Kauza Rath: Drážďanský odmítl, že by předal 'buštěhradské králíky'

Pokračování soudního líčení v případu údajné korupce ve Středočeském kraji dnes ráno otevřelo dočítání poslední výpovědi exhejtmana Davida Ratha na policii. Trestní senát záhy přistoupil k výslechu zbylých obžalovaných. Vypovídal například exředitel Konstruktivy Branko Pavel Drážďanský, který podle obžaloby měl předat "provizi" za zprostředkování zakázky na opravu zámku v Buštěhradě. To Drážďanský u soudu odmítl.