ochránci zvířat

|Martina Mašková |Příroda

Ochránci zvířat plánují protest proti brutálnímu zabíjení delfínů v Japonsku. Do ulic vyjdou v USA i Londýně

Ochránci zvířat v sobotu chystají ve Washingtonu a dalších amerických městech, ale třeba i v Londýně, protesty proti každoročnímu drastickému zabíjení delfínů v japonském Taiji. Lov delfínů je v této lokalitě tradicí od 17. století. Jeho odpůrci kritizují drastický způsob lovu i množství ulovených zvířat. Demonstranti se chystají protestovat před diplomatickými úřady Japonska za doprovodu trubek, píšťalek, či bubnů. Okolnosti protestu přiblížil pro Český rozhlas Plus Jan Freidinger z české pobočky hnutí Greenpeace.

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Vídeň zpřísnila pravidla pro fiakry. Kočí mluví o šikaně, ochráncům zvířat to nestačí

Ať už v létě nebo v zimě, ve Vídni se pořád mluví o tom, jestli je zrovna dobré počasí na to, aby jezdily fiakry. Tradiční koňská spřežení s kočárem patří k rakouské metropoli jako stálý inventář. Ochráncům zvířat se ale zdá, že koně v zimě mrznou a v létě zase trpí horkem. Vídeňský magistrát proto zpřísnil zákony a fiakristy svázal celou řadou zákazů a předpisů.

|Veronika Sedláčková, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Ochránci zvířat nabízeli psy místo kaprů. Fingovaným prodejem bojkotovali tradici

Je to už v tomhle ročním období takový rituál - na ulicích a tržištích se objeví kádě s kapry, kteří mají skončit na štědrovečerní tabuli. Proti prodejcům zase vyrážejí ochránci zvířat pod sloganem Vánoce bez násilí. Dnes odpoledne se na svoji kampaň znovu pokusili upozornit v centru Prahy, kde otevřeli stánek s nápisem „Prodej vánočních psů“.