odstoupení

| ČTK |Zprávy z domova

Exšéf služeb vnitra Fidler dostal podmínku. Stát podle soudu připravil o 43 milionů

Za nevýhodné vypovězení smlouvy na pronájem čtyř lázeňských komplexů s firmou Temparano v úterý dostal bývalý ředitel Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra Roman Fidler tříletou podmínku. Podle obžaloby jeho chybným postupem vznikla státu škoda přes 43 milionů korun. Obvodní soud pro Prahu 10 také Fidlerovi na pět let zakázal působit ve veřejné správě. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

|Kateřina Procházková |Zprávy ze světa

Thajská vláda údajně zítra odstoupí. Demonstranti slaví

Atmosféra v thajské metropoli Bangkoku je po násilných střetech z minulých dní klidnější. Premiérka Jinglak Šinavatra jednala s demonstranty, kteří žádají její demisi. Podle nich slíbila, že zítra s celou vládou odstoupí. Policisté dnes překvapivě odklidili barikády obklopující jejich velitelství i úřad vlády a stáhli se. Do areálu vládního sídla následně vstoupili demonstranti a po poklidném protestu zase odešli.

|Veronika Sedláčková, Marína Dvořáková |Zprávy z domova

Provozovna v hotelu? Organizátoři předváděcích akcí 'vylepšují' taktiku

Zatímco stát chystá přísnější kontroly společností, které zvou zákazníky – nejčastěji seniory - na předváděcí akce svého zboží, často používají nekalé a nátlakové metody, případně dávají zavádějící informace a zpochybňují právo klientů odstoupit od smlouvy, některé z těchto firem teď podle spotřebitelského magazínu dTest přicházejí s novou taktikou, aby ztížily možnost z obchodu vycouvat.

|Lubica Bergmanová, Ondřej Houska, Michaela Vydrová, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Belgie má nového krále, Alberta II. střídá jeho syn princ Filip

Princ Filip je novým králem Belgie. Třiapadesátiletý následník rodu usedl na královský trůn po přísaze, kterou složil před poslanci obou komor belgického parlamentu. Stal se tak sedmým králem od vzniku Belgie v roce 1830. Dosavadní belgický král Albert II. krátce před tím abdikoval. Devětasedmdesátiletý panovník se vzdal trůnu ze zdravotních důvodů.