oficiální návštěva

oficiální návštěva v textech na iROZHLASU

|Robert Mikoláš, Helena Šulcová |Zprávy z domova

Zeman čelí kritice kvůli návštěvě uzbeckého prezidenta Karimova

Na Pražský hrad dnes dorazí další petice občanských iniciativ, které žádají prezidenta, aby pečlivěji vážil, jaké hosty zve do Prahy na státní návštěvu. Včera vyzvala Miloše Zemana otevřeným dopisem společnost Člověk v tísni a desítky dalších lidskoprávních organizací, aby zrušil blížící se únorovou návštěvu uzbeckého prezidenta Islama Karimova, který je obviňován z vážného porušování lidských práv.

|Marína Dvořáková, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Návštěva Medveděva omezí dopravu v Praze, zavře se i Hrad

Řidiče v Praze 1 a 6 čekají dnes a zítra četná dopravní omezení. Během své návštěvy tudy bude projíždět ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Dočasný zákaz zastavení bude platit především v okolí ruzyňského letiště, Pražského hradu a také v centru města. Pražská MHD bude jezdit bez omezení, lze však očekávat zpoždění. Uzavřený pro veřejnost bude po oba dny i Pražský hrad.

|Jaromír Marek, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Turecký premiér chce posílit roli lídra blízkovýchodního regionu

Turecký premiér Recep Tajjip Erdogan je na oficiální návštěvě v Egyptě. V Káhiře vystoupí před ministry zahraničí členských zemí Ligy arabských států a sejde se i se zástupci nové egyptské vlády, která nahradila režim svrženého prezidenta Husního Mubaraka. Předseda turecké vlády se netají tím, že chce hrát roli nového lídra regionu.