Ole Einar Björndalen

| ČTK |Zimní sporty

Björndalen kariéru zatím neukončí. Chce závodit až do olympiády v roce 2018

Fenomenální norský biatlonista Ole Einar Björndalen chce závodit až do olympijských her v Pchjongčchangu v roce 2018. Dvaačtyřicetiletý osminásobný olympijský vítěz a dvacetinásobný mistr světa to dnes řekl na tiskové konferenci, čímž uzavřel spekulace o konci kariéry. Překvapil navíc prohlášením, že v říjnu očekávají s běloruskou biatlonistkou Darjou Domračevovou narození prvního potomka.

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Dnešní sprint biatlonistů ovládl Schempp. Nejlepším z Čechů byl Moravec

Německý biatlonista Simon Schempp se stal vítězem dnešního sprintu ve slovinské Pokljuce. Schemppovi se podařilo sestřelit všechny terče a navíc zaznamenal i nejrychlejší běžecký čas. Druhé místo obsadil legendární Ole Einar Björndalen, jenž na střelnici rovněž nechyboval a k výhře mu nakonec chybělo 15 sekund. Z českých reprezentantů se nejvíce dařilo Moravcovi, který skončil na 19. místě.

|Jan Suchan, Jakub Knoll |Zimní sporty

Nezastavitelný Björndalen i ve 41 letech vede Světový pohár. Motivaci stále mám, říká

V létě ho trápila infekce dýchacích cest, vynechal šest týdnů tréninku a bál se, že se ani nedostane do supersilného norského týmu. 41letý biatlonista Ole Einar Björndalen se ale do sestavy vešel a teď není nejlepší jen z Norů, ale ze všech ve Světovém poháru. Na vítězství z individuálního závodu totiž ve švédském Östersundu navázal třetím místem ve sprintu, a tak je v průběžném hodnocení první. Přitom už několikrát to vypadalo, že je jeho kariéra u konce.

|Jan Suchan, Michal Jurman |Zimní sporty

Nejlepší biatlonista historie Ole Einar Björndalen slaví čtyřicáté narozeniny

Získat v Soči olympijskou medaili. Takové je přání nejen českých biatlonistů, ale také největší legendy historie tohoto sportu. Nor Ole Einar Björndalen jich už vybojoval 11 a jen jedna mu chybí k rekordmanovi zimních her, běžci na lyžích Björnu Dähliemu. Teď bude mít poslední šanci ho překonat. Dnes totiž slaví čtyřicáté narozeniny a po sezóně kariéru ukončí.