Oleo Chemical

Oleo Chemical v textech na iROZHLASU

| ČTK, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Kauza Oleo Chemical. Soud potrestal bývalé majitele firmy, Rittig vyvázl bez trestu

Pražský městský soud zprostil obžaloby z tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical lobbistu Ivo Rittiga a jeho právníky. V hlavním líčení se neprokázalo, že by skutky spáchali právě oni. Naopak bývalé majitele firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, šéfa výroby Radomíra Kučeru a Petera Kmetě, Rittigova obchodního partnera, uznal vinnými. Verdikt není pravomocný.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Pět let ve vězení a 1,7 milionu korun pokuty, žádá za Oleo žalobce pro Rittiga

Kvůli kauze výrobce biopaliv firmy Oleo Chemical by měl jít lobbista Ivo Rittig na pět let do vězení. Ve své závěrečné řeči to navrhl státní zástupce Adam Borgula. Ivo Rittig se podle obžaloby měl podílet na krácení daně, zpronevěře a praní špinavých peněz, které vyvedli z firmy Oleo Chemical její dva spolumajitelé. Celkem šlo o 20 milionů korun. V případu je obviněno celkem 10 lidí.

| ČTK |Zprávy z domova

Pět let ve vězení a 1,7 milionu korun pokuty, žádá žalobce pro Rittiga

Státní zástupce Adam Borgula požaduje pro lobbistu Ivo Rittiga pět let vězení a peněžitý trest zhruba 1,7 milionu korun v souvislosti s tunelováním petrochemické firmy Oleo Chemical. V závěrečné řeči, která zazněla ve středu, mimo jiné uvedl, že motivem k vyvedení peněz k lobbistovi mohlo být to, že Rittig by dokázal firmě zajistit odbyt ve společnostech, kde měl vliv - například v pražském dopravním podniku. Pro většinu ostatních obviněných chce žalobce stejný trest a navíc i čtyřletý zákaz činnosti.

| ČTK |Zprávy z domova

Jirounkouvi z Oleo Chemical snížili trest, za padělanou směnku si odsedí šest let

Jeden ze šéfů firmy Oleo Chemical Kamil Jirounek půjde na šest let do vězení kvůli kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Pražský vrchní soud mu ve čtvrtečním odvolacím řízení o dva roky zmírnil původní trest. Rozhodnutí je pravomocné. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu, které však nemá odkladný účinek. Jirounek vinu odmítá.

| ČTK |Zprávy z domova

Šéf Olea Jirounek má jít na 8 let do vězení kvůli padělané směnce

Spoluzakladatel firmy Oleo Chemical Kamil Jirounek má jít na osm let do vězení kvůli kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Praze, který ho v minulosti obžaloby zprostil. Verdikt ale zrušil odvolací soud, a tak se musel případ projednat znovu. Rozhodnutí není pravomocné, lze se proti němu odvolat. Jirounek vinu odmítá.