olympijský oheň

| ČTK, David Koubek, Vojtěch Man |LOH 2016 Rio de Janeiro

Pelé se omluvil a olympijský oheň nezapálí. Symbol Her bude plát před kostelem v centru Ria

Brazilská fotbalová legenda Pelé nezapálí oheň na úvod letních olympijských her kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Pelé to oznámil po několikadenním rozhodování. Organizátoři tak na poslední chvíli řešili jeden z nejdůležitějších okamžiků úvodního ceremoniálu. Jako jeho náhradu vybrali bývalého tenistu Gustava Kuertena, uvedl brazilský zpravodajský server UOL.

|Jitka Malá, Marína Dvořáková |Vesmír

Ruští kosmonauti si předali olympijskou štafetu na orbitě Země

VIDEO. K Mezinárodní vesmírné stanici ISS přivezl Sojuz spolu s novou tříčlennou posádkou olympijskou štafetu a ruští kosmonauti Oleg Kotov a Sergej Rjazanskij dostali za úkol předat si ji v otevřeném prostoru. Učinili tak během dnešního odpoledne. Ve volném prostoru v rámci takzvané vesmírné procházky pak provedli také rutinní servisní údržbu, která trvala téměř 6 hodin.

|Petr Kadeřábek, Michaela van Erne, David Nyč |Ostatní sporty

V Rusku zhasl olympijský oheň. Pochodeň znovu zapálili zapalovačem

Olympijská pochodeň, která putuje po Rusku na její cestě do Soči, zhasla. Vítr ji sfoukl během cesty po Kremlu. Překvapený Šavaraš Karapatia, bývalý olympijský šampion v plavání, který pochodeň nesl, si ji nechal zapálit od přihlížejícího muže zapalovačem. Video s touto scénou nyní koluje po internetu a způsob, kterým byl oheň znovu zapálen, vzbuzuje značné pochyby.